INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Jazz Goes to Town - den první
10/10/2006 | Redakce JazzDnes

Již za chvíli se otevře dvanáctý ročník festivalu Jazz Goes to Town. Festival je rozprostřen do šesti dnů a tak je jeho nabídka opravdu široká. Přinášíme program dne prvního.

Jazz Goes to Town, 16. října 2006 - den první


Jazz Ducks Walk to Town,Galerie moderního umění, 17 hodin, free
Jan Steklík - nar. 1938 Ústí nad Orlicí. 1963 ředitel Křižovnické školy čistého humoru bez vtipu (společně s Karlem Neprašem, KŠ). Výtvarník, performer, kreslíř, výrazná postava tzv. českého kulturního undergroundu. Autor festivalového loga.

Annegret Heinl - narozena 1946. Studia: Teologie, společenské vědy v Bonnu a Kolíně nad Rýnem. Vystavuje od roku 1989. Výtvarnice, performátorka, životní a umělecká partnerka Jana Steklíka.

Jan Beránek - houslista, pedagog, publicista, redaktor pořadu Jazzofon na Čro 3 Vltava, nestor brněnského jazzu a tradiční moderátor brněnského JazzFestu.Vesna Caceres, Kino Centrál - Live, 18 hod, 90,- Kč
plus projekce filmu Brasilerinho
Zpěvačka Vesna Caceres se i se svoji kapelou představí projektem Brasileira. Krásné brazilské písně různých žánru a melodika portugalštiny Vás rozveselí a nadchne. Uslyšíte tzv. MPB (musika popular brasileira) skladby proslulích autoru jako jsou Jorge Ben, Caetano Veloso, Gilberto Gil. Při charakteristickém rytmickém paternu akustické kytary a bohatych harmonii rospoznáte bossa novu a sambu.

Možná Vám jemnost a něha Vesnina hlasu při interpretaci bossa novy připomene jména jako Astrud a Joao Gilberto, a nebo skladatele A.C Jobima. Zvlášt zajímavé je mít možnost slyšet méně známé písně starších brazilských stylu, samba antigo a choro, o kterých vypráví film Brasilerinho.


Jazz Goes to Town - den první open sextet, Klicperovo divadlo, 20 hod, 90,- Kč
Open Sextet hraje téměř výhradně vlastní autorskou hudbu. Kapelu tvoří tři čeští a tři slovenští hudebníci, kteří jsou důkazem toho, že přes politický rozpad Československa k sobě mají češi a slováci neustále blízko. Na repertoáru se podílejí svými skladbami téměř všichni členové souboru. Po vystoupení na MJF 2005, kde byl prezentován repertoár kapel S AIGHT a Vertigo se hudebníci dohodli, že seskupení zachovají a napíšou pro něj zcela nový repertoár. Premiérový koncert nového programu proběhl v prosinci 2005 a jako hosté se jej zúčastnili přední jazzoví hudebníci – kanadská trumpetistka Ingrid Jensen (ingridjensen.com) a americký saxofonista Rich Perry. Od té doby Open Sextet pravidelně vystupuje nejen na české jazzové scéně. Před několika dny hrál na jazzovém festivalu v tureckém Afyonu a přijal pozvání na další turecké festivaly. V současné době připravuje nahrávání svého debutového alba a hledá pro jeho podporu finanční a vydavatelské partnery.

Paul Novotny Group (CZ/Kanada), Restaurant Satchmo, 21 hod, 60,- Kč
Paul Novotny je skvělý jazzový kytarista. Narodil se v Československu, odkud emigroval do Kanady, kde mnoho let žil a hrál hudbu. Paul pracoval s nesčetnými jazzovými a rb skupinami a orchestry v Kanadě, USA a Karibiku jako kytarista, aranžér a kapelník. Teď je zpět v Praze a mám nový jazzový projekt postavený na svých vlastních skladbách a moderních standardech. Hudba kterou hraje zahrnuje moderní jazz, blues, funk, etno a různé latinsko-americké styly. Většinou vystupuje v triu (kytara, kontrabas, bicí), někdy (především v pražských klubech) přidá saxofon. Diskografie: CD Joie De Vivre (2005, Amabile Records).

Jazz Goes to Town - den prvníLimbo, AC Klub, 22 hod, 60,- Kč
Velmi vtipné, hravé a profesionálně hodně vysoko posazené improvizace všech čtyř členů se navzájem vkusně proplétají. Nenucená, nestandardní a neohraničená hudba tohoto nespoutaného veselého kvarteta nás nenásilně přenese z havanského předměstí klidně do Hurvínkova pokojíčku či newyorkského Village Vanguard. Souhra a profesionalita potěší nejen příznivce jazzu, ale i všechny ostatní.

Redakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice OSOBNOSTI.]