INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Jazz Goes to Town - den druhý - PROGRAM
12/10/2006 | Redakce JazzDnes

Jazz Goes to Town - den druhý - PROGRAMJazz Goes to Town - den druhý - PROGRAM
Již za chvíli se otevře dvanáctý ročník festivalu Jazz Goes to Town. Festival je rozprostřen do šesti dnů a tak je jeho nabídka opravdu široká. Přinášíme program dne druhého.

Feng-Jün Song a Trio Puo (CHI/CZ), Filharmonie kavárna, 18 hodin, 100,- Kč
Trio Puo je novým hudebním projektem Feng-yűn Song a tří jazzmanů. Unikátní spojení východní křehkosti, vitality a západní klasiky, moderního jazzu i bigbítu. Hudba prezentovaná čínskou zpěvačkou a Triem Puo jde napříč žánry. Společně představí autorské skladby Feng-yűn Song proložené emotivními písněmi z Číny, Tibetu, Mongolska a také Moravy. Trio Puo věnuje velký prostor i hudební improvizaci.

Jazz Goes to Town - den druhý - PROGRAMElemér Balazs group, Adalbertinum Budvar bar, 20 hodin, 100,- Kč
Elemér Balázs, zakladatel skupiny je jedním z nejznámějších maďarských jazzových bubeníků, všichni členové kapely jsou uznávanými sólisty. Autentické písně na bázi lidové hudby tvoří zajímavý mix s jejich vlastními skladbami, osobitého znění dosahují dokonalým kontrastem ženského a mužského hlasu. Skupina pravidelně koncertuje v Berlíně, Haagu, Londýně a ve Vídni. V roce 2002 vydali CD Around the World (BMC Records) a v roce 2003 CD Our worlds beyond (BMC Records). V současnosti ma kapela nové album Magyar népdalok, na desce fantasticky spojuji madarskou lidovou hudbu s unikatnim jazzem. www.balazselemergroup.hu


Jazz Goes to Town - den druhý - PROGRAMCuban Summer plus jamm, Mexita, 21 hodin, 80,- Kč
Skupina vystupuje od roku 2003 původně jako kvartet,později rozšířena o perkuse na kvintet.Repertoár tvoří vlastní tvorba a některé převzaté skladby autorů např. : Gonzales Rubalcaba,Paquito deRivera,Kenny Garett, Michel Camilo, Ruben Gonzáles a další…

Jazz Goes to Town - den druhý - PROGRAMSlonovski Bal (FR), Kino Central - Live, 20 hodin, 110,- Kč
fotovýstava Jazz den po dni a projekce filmu Šutka
Žánrově jsou Slonovski Bal balkánská dechovka, svým pojetím, energičností a kvalitou srovnatelná se světově proslulými kapelami svého druhu (Fanfare Ciocarlia, Kočani Orkestar , Boban Markovic Orkestar, či Weddings and Funerals Bandu Gorana Bregoviče).

Sedm muzikantů, z nichž většina jsou v Paříži žijící potomci emigrantů z bývalé Jugoslávie, přetavuje ve své hudbě pozoruhodnou směsici inspirací nejrůznějšími hudebními tradicemi, v nichž je nejvýrazněji zastoupena tradice balkánských dechových kapel, dále pak cikánská, židovská a orientální hudba, stejně tak jako vlivy slovanské a středomořské.

Hradecká scéna: Tinnitus, Restaurant Satchmo, 20 hodin, free
Více informací o festivalu naleznete na: http://www.jazzgoestotown.cz


Zúčastněte se naší soutěže o 3x 2 volné vstupenky na sobotní hlavní program festivalu!
Soutěž na:

http://www.jazzdnes.cz/index.php?jazz=1&action=soutez


Redakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice jazzisté.]