INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

ŽIŽKOV MEETS JAZZ 2006
15/11/2006 | Petr Mikšovič

24. a 25. listopadu 2006

Díky Městské části Praha 3 se 24.-25. listopadu 2006 rozezní pražský Palác Akropolis špičkovým jazzem. V rámci čtvrtého ročníku festivalu Žižkov Meets Jazz se představí několikanásobný držitel cen Akademie populární hudby v kategorii zpěvák roku Dan Bárta & Robert Balzar Trio, velezkušený soubor Jazz Efterrätt, který se nedávno vrátil z turné s Andreou Bocellim, Ondřej Štveráček Quartet a stále populárnější rómská jazzová formace Conection. Jak se již stalo tradicí, pořádající žižkovská radnice opět uspořádá jazzovou tombolu a na každého návštěvníka čeká doutník s panákem toho nejlepšího bourbonu zdarma!

Pátek 24.11.2006

Ondřej Štveráček Quartet
Ondřej Štveráček, Jiří Nedoma, Tomáš Baroš, Dano Šoltis

Tenorsaxofonista Ondřej Štveráček je novou stálicí české jazzové scény. Zvuk jeho brilantně zvládnutého nástroje připomíná "barvu" saxofonu legendárního Johna Coltranea. Kromě stále většího počtu vlastních (a vůbec ne špatných!) opusů má Štveráčkovo kvarteto na repertoáru stále i skladby zmíněného J. Coltranea. Štveráček je majitelem hutného pronikavého tónu, takřka identického s tónem legendárního J.C. Přes svůj věk je vyspělým interpretem vybraného repertoáru a jeho fascinující sóla přivádějí jazzové publikum k úžasu.


ŽIŽKOV MEETS JAZZ 2006  Dan Bárta a Robert Balzar Trio

Dan Bárta, Robert Balzar, Stanislav Mácha, Jiří Slavíček

Dan Bárta patří mezi nejtalentovanější a zároveň nejpopulárnější domácí zpěváky. Je držitelem celé řady cen včetně těch nejvýznamnějších – ocenění Akademie populární hudby “Anděl” v kategorii zpěvák roku. V roce 2000 založil sólový projekt Illustratosphere, kde se hudebně potkal i s Robert Balzar Triem. Jejich čistě akustické koncerty jsou vysoce ceněny jak diváky tak hudebními publicisty pro originální přístup k jazzu a vlastní kompozice. V současnosti trio dokončuje album „Tales“.

Sobota 25.11.2006

Conection
Josef Fečo, Milan Kroka, Erykah Fečo, Milan Kurej, Ladislav Čonka, Josef Bagár, Julius Baroš, Rostislav Fraš

Kapela Conection byla založena v listopadu roku 2005 v Praze leaderem kapely, Josefem Fečem. Její tvář se odráží od žánrů – Jazz, Funky, Soul a R&B. Přestože je ovlivněna těmito styly, je tato kapela autentická, zejména ve své vlastní tvorbě. Za krátkou dobu její působnosti absolvovala několik prestižních vystoupení, např. jazzové festivaly, romské festivaly, koncerty v pražských klubech Rock Café, Roxy. Kapela Conection měla možnost natočit i krátký medailon pro ČT.

Jazz Efterrätt

Lukáš Chejn, Martin Plachý, Tomáš Uhlík, Petr Beneš, Petr Zeman, Jan Veverka

Jazz Efterrätt je sdružení mladých profesionálních hudebníků, kteří společně hrají a vystupují od svého vzniku v roce 1998. Tvoří jej absolventi pražských konzervatoří, kteří dnes pracují v umělecké sféře především jako muzikanti, ale také jako aranžéři a skladatelé jazzové a populární hudby. Skupina ve své tvorbě nadžánrově spojuje mnoho hudebních stylů a je pro ní typický ostrý kontrast funkově pulsující rytmiky, melodických linek a jazzových sól. Žánrově je skupina vnímána na pomezí jazzu, funky a soulu, sami hudebníci si však rádi zahrají i latinsko-americkou hudbu, swing či dixieland.

[Zpět na přehled článků v rubrice jazzisté.]