INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Pozvánka do Poličky
15/1/2007 | Redakce JazzDnes

Program Jazzových setkání v Poličce na první polovinu roku 2007

pátek 23.2.2007 ve 20.00 hod. Divadelní klub, Polička
Hejnic-Tvrdý-Kořínek (CZ)
Otto Hejnic - bicí, Adam Tvrdý – kytara, Petr Kořínek - kontrabas
Otto Hejnic absolvoval na Pražské konzervatoři ve třídě Prof. Veselého roce 1996. Poté získal stipendium na Berklee School of Music v Bostnu. Na přelomu tisíciletí působil v USA a Kandadě v angažmá v česko-kanadském kvartetu, kde se mimo jiné setkal i s výborným newyorským kontrabasistou Jasonem Fraticellim. V létě 2004 s ním a kytaristou Adamem Tvrdým natočil album “Live in Mew Orleans”. Po návratu z angažmá v USA spolu s Adamem Tvrdým a kontrabasistou Petrem Kořínkem natáčí na podzim 2005 v brněnském rozhlase CD “Triology” S tímto projektem přijíždí do našeho klubu...

pátek 9.3.2007 ve 20.00 hod. Divadelní klub, Polička
Vojtěch Eckert trio & Jana Koubková
Vojtěch Eckert - piano, Jan Greifoner – kontrabas, Tomáš Hobzek – bicí
Jana Koubková - zpěv

Vojtěch Eckert patří ke stálicím naší jazzové scény. Na počátku jeho kariéry bylo příležitostné hostování v SHQ Karla Velebného, účinkování v kapelách pod vedením Karla Vlacha, Václava Hybše, Felixe Slováčka či Ferdinanda Havlíka. Poté se často začali objevovat v doprovodu Vojtěchových kláves zpěváci Karel Hála, Antonín a Filip Gondolánové a hlavně zpěvačky: Jana Koubková, Eva Olmerová, Jitka Vrbová, Eva Pilarová a především Vlasta Průchová z jejíž iniciativy vlastně vzniklo jeho první trio. Několikaletá spolupráce s vynikající americkou jazzovou zpěvačkou Sandy Lomax mu přinesla uznání nejen doma, ale i v zahraničí. Účinkoval s řadou dalších zahraničních hudebníků (např. Jim Mullen, Charlie Mariano, Jim Pepper, Alan Praskin, Jane Carroll…) V roce 2002 nahrál CD Meditation, v roce 2003 CD Memories Time. Na obou můžeme Vojtěcha Eckerta slyšet v nové poloze – jako sólového pianistu. V Poličce je znám z řady vystoupení: se Sany Lomax (1993), Miriam Bayle (2001), s Antonínem a Filipem Gondolánem (2003) Vesnou Vasco de Cáceres (2004) či Petrou Ernyeiovou (2005)
Jana Koubková už léta patří k předním osobnostem českého jazzu. Profesionálně se jazzové hudbě věnuje od roku 1975. Daří se jí i jako skladatelce písní a filmové hudby. Založila festival jazzových, bluesových a rockových zpěváků pod názvem "VOKALÍZA" /1981 - 2000/. Má za sebou spolupráci s Jazz Sanatoriem Luďka Hulana, Jazz Half Sextetem Viktora Kotrubenka nebo Jazz Q Martina Kratochvíla. Byla častým hostem Big bandů Karla Vlacha, Gustava Broma, JOČRu Kamila Hály, Felixe Slováčka a dalších. Prošla různými styly od blues, swingu přes mainstream, bebop, jazzrock, latin, free jazz až po world-ethno a fusion. Výborně ovládá scatové zpívání a improvizaci. Založila vlastní soubory jako vokální skupinu HOT TETY, HORKÝ DECH JANY KOUBKOVÉ s kytaristou Michalem Pavlíčkem a bubeníkem Jiřím Hrubešem nebo AFROLATIN BAND s perkusistou Milošem Vacíkem a Musou Imranem Zangim, Jaromírem Helešicem…
Návštěvníci Jazzových setkání si jistě vzpomenou na její výborné vystoupení v roce 2000 s GURU BANDEM kytaristy Pavla Richtera.
Krom bohaté diskografie má Jana Koubková ma kontě také dvě knížky "Recepty proti samotě" a "Zutí provádím s chutí", kde je i CD. Pořádá happeningy a workshopy pro malé i velké. Každé její vystoupení má punc originality, smysl a cit pro dané prostředí. Daří se jí vždy navázat spontánní kontakt s publikem. Drží se hesla: "Být připraven toť vše!"

pátek 6.4.2007 ve 20.00 hod. Divadelní klub, Polička

Limbo (CZ)
Pavel Hrubý – saxofony, Miloš Dvořáček – bicí, Taras Vološčuk – kontrabas
František Kučera - trubka

Vtipné, hravé a profesionálně hodně vysoko posazené improvizace všech čtyř členů se navzájem proplétají. Neohraničená hudba tohoto nespoutaného kvarteta nás klidně přenese z havanského předměstí do Hurvínkova pokojíčku, newyorkského Village Vanguard, nebo do starých uliček Jeruzaléma. Souhra a profesionalita potěší nejen příznivce jazzu.
Skupina vydala svou první desku s názvem Limbo na přelomu r. 2005 a 2006 a pokřtila ji na jaře 06 v pražském klubu Akord. Během tohoto roku, kromě klubových koncertů v Čechách, zahráli také v Berlíně a na prestižním festivalu Garana v Rumunsku, dále na Jazz na ulici – Plzeň, Babím létě v Bohnicích a na Jazz Goe’s to Town v Hradci Králové...

pátek 11.5.2007 ve 20.00 hod. Divadelní klub, PoličkaNUO – Nuselský Umělecký Orchestr (CZ)
Jakub Zitko- keyboards, Marcel Bárta- altsax, Pavel Hrubý- tenorsax, Oskar Török- trumpeta, Jan Jirucha- trombon, Jiří Šimek- kytara, Aleš Slavík- basa, Miloš Dvořáček- bicí, Ivan Acher- fonovox.
Netradiční jazzový band NUO pokřtil v říjnu 2004 první CD s názvem Multimusic Minibigband. Album bylo nominováno na cenu Anděl za album roku 2004 a je ceněno jak kritikou tak i hudebníky a posluchači. Hudba, kterou produkuje devět mladých ale "ostřílených hochů " přesahuje rámec jazzu výlety do jiných žánrů. Je stejná jako její tvůrci. Mladá, autorsky a hráčsky na výši, plná originálních nápadů, nadhledu a vtipu.
Skupina je pravidelným hostem pražských jazz klubů, úspěch slavila i na jazzových festivalech v Hradci Králové, Plzni nebo Brně…

Redakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice jazzisté.]