INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Lorenzo Thompson 6.března v PopoCafePetl Music Clubu Praha
2/3/2007 | Redakce JazzDnes

Časovaná bomba z Chicaga Lorenzo Thompson vystoupí v rámci Bluestues Day 6.března od 20:30 v PopoCafePetl Music Clubu.

Bluestues Day Special:
Rene Trossman Band with LORENZO THOMPSON /US

PopoCafePetl Music Club, 6.3.07, 20:30


V úterý 6.3. se po několikaleté odmlce vrátí na české pódium bluesový zpěvák světového formátu Lorenzo Thompson.V rámci pravidelné úterní série Bluestues Day v PopoCafePetl Music Clubu vystoupí Thompson v doprovodu kapely Reného Trossmana. Lorenzo Thompson patří mezi nejenergičtější a nejdivočejší představitele bluesového zpěvu. „Vždycky jsem maximálně nabuzený, abych předal lidem z pódia to, co cítím. Rád lidi bavím a komunikuji s nimi během vystoupení." svěřuje se Lorenzo. U nás se představil například na festivalech Blues Alive a Blues v lese, na kterých sklidil obrovský ohlas diváků.

Thompsonovou kapelou bude pro pražský koncert skupina bluesmana z Chicaga Reného Trossmana, jednoho z nejlepších kytaristů na světě, který vyrůstal vedle mistrů tradiční bluesové hudby. Jan Kořínek zase patří mezi nejlepší tuzemské pianisty vůbec. Doplnění skvělým bubeníkem Martinem Šulcem a kontrabasistou Tarasem Voloshchukem dávají dohromady bezkonkurenční hudební těleso hrající rythm&blues, soul, funk a blues. S Lorenzem Thompsonem představují přesně to, co od kapel tohoto žánru očekáváme - maximální profesionalitu, radost z hraní, rytmickou smršť a divokou show.
Thomson zpíval již jako dítě gospely s babičkou v kostele. Nevzpomíná si, jak vlastně zpívá dlouho. Říká: „tak dlouho co si pamatuju". Celý život ho inspirovaly bluesové legendy bluesové jako Howlin Wolf, Muddy Waters, BB King, Sonny Boy Williamson, Jimmy Reed. Lorenzo sdílel pódium s bluesovými velikány jako například Mighty Joe Young, Willie Kent, Eddie Clearwater, Melvin Taylor, Buddy Scott, Sugar Blue, Aaron Burton, Howard Scott and the World Band, Magic Slim, Pinetop Perkins, Jimmie Lee Robinson, Jimmy Burns, a další.


Posledních patnáct let hraje Lorenzo po spojených státech a bezesporu patří mezi špičku chicagské bluesové west-side scény. Můžete ho najít v místech jako Buddy Guy s Legends a Rosa s Lounge, kde každý čtvrtek hostuje profesionální jam session - spolu s kytaristou Lurrie Bellem, synem známého Carey Bella. Čas od času vyrazí na koncertní šňůru do Evropy. A právě 6.března se zastaví v Praze v PopoCafePetl Music Clubu, který se na tento večer pomyslně přenese do Spojených států a atmosférou se přiblíží legendárním chicagským klubům.


Více informací na
http://www.PopoCafePetl.cz

Vstupenky v předprodeji na baru v PopoCafePetl Music Clubu, Újezd 19, Praha 1, nebo na tel.čísle 602 277 226 .Bluestues Day Special:

Rene Trossman Band with

LORENZO THOMPSON /US

PopoCafePetl Music Club

6.3.07, 20:30


Redakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice jazzisté.]