INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Představujeme: ONDŘEJ PIVEC ORGANIC QUARTET
5/3/2007 | Redakce JazzDnes

Představujeme: ONDŘEJ PIVEC ORGANIC QUARTET Ondřej Pivec ORGANIC quartet

http://www.ondrejpivec.com

jedna z nejúspěšnějších mladých jazzových kapel u nás

Formace, která vznikla v létě roku 2005, je zvukově poměrně neobvyklý kvartet, vedený mladým varhaníkem Ondřejem Pivcem. Kapela hraje převážně vlastní repertoár inspirovaný nejen soudobými jazzovými umělci (Kurt Rosenwinkel, Sam Yahel, Peter Bernstein, Brad Mehldau, Wayne Shorter...), ale i významnými veličinami jiných hudebních žánrů (funk, blues, rock...). Hudba respektuje tradiční kořeny, je však plná moderních prvků.
Přestože se jedná o poměrně nové jméno na české scéně, zaznamenala skupina již značné úspěchy. Za méně než rok se těmto talentovaným muzikantům (Ondřej Pivec se narodil v roce 1984) podařilo uchvátit nejen místní, ale i zahraniční kritiky a kapela byla také oceněna cenou „Talent roku“ komisí soutěže Philips International Jazz Festivalu 2005. Kapelník navíc získal titul „sólista roku“. Nejvýznamnější úspěch je nominace na Anděla (cena hudební akademie) v kategorii Jazz a Blues. Kapela také hrála již na mnohých festivalech a pravidelně vystupuje v mnoha klubech po republice a v zahraničí.

Představujeme: ONDŘEJ PIVEC ORGANIC QUARTET Ondřej Pivec začínal jako klasický pianista, ale záhy dospěl k jazzu. Ještě než mu bylo dvacet, začal hrát na varhany typu Hammond. Mezi jeho vzory patří slavná jména jako jsou Sam Yahel, Larry Goldings, Jimmy Smith, Larry Young a další. Mezi jeho učitele se řadí i věhlasný anglický hammondista Mike Carr či italský geniální varhaník Alberto Marsico. Pivcovy svižné basové linky hrané levou rukou, decentní styl doprovodu a virtuozitu při sólech pravačkou si nemohou vynachválit místní i zahraniční hudební kritici. Jako lídr či sideman odehrál v roce 2005 a 2006 na 300 koncertů u nás i v zahraničí (Semper Oper, Blue Note Dresden, turné po Turecku s předkapelou souboru Culture Mix bubenického esa Billyho Cobhama, rumunské turné s Yvonne Sanchez i s ORGANIC quartetem, St. Germain club Paris, Kunstfabrik Berlin…). Dnes platí za jednoho z nejsvébytnějších muzikantů české jazzové a fusion scény.

Napsali o skupině Ondřej Pivec ORGANIC quartet
" ... Nezaměnitelný charakter „hammondek“ album prostupuje a Pivec je už nikoliv nadějným talentem, ale svébytným hráčem mezinárodních parametrů ..."
Ondřej Konrád, Lidové noviny

" ... Ondřej Pivec, ale nejenom on a jeho Organic Quartet dokázali, že jsou schopní srovnání se starými jazzmany a vytvořit kvalitní materiál, ze kterého je cítit mladá energie a nadšení pro muziku" ..." Borek Smékal, jazzport.cz

Ondřej Pivec ORGANIC quartet – diskografie
Don’t Get Ideas (Cube-Metier, 2006)


Redakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice nové tváře.]