INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Brink Man Ship v pondělí 16. dubna na Staré Pekárně
10/4/2007 | Redakce JazzDnes

Brink Man Ship – mágové současného evropského jazzu

se představí v pondělí 16. dubna na Staré PekárněSoučasný švýcarský jazz je téměř vždy příslibem něčeho mimořádně zajímavého. Skupina Brink Man Ship, jejíž členové spolupracují s takovými jména jako je Erik Truffaz či Nils Peter Molvaer, hledá nové cesty v propojování jazzu s taneční a elektronickou hudbou. A rozhodně patří k tomu nejzajímavějšímu, co současná švýcarská hudební scéna nabízí.BRINK MAN SHIP (Švýcarsko)Saxofonista Jan Galega Brönnimann, kytarista René Reimann, Emanuel Schnyder na basu a Christoph Staudenmann, který ovládá rytmické nástroje a sampler se dotýkají hudby na hranici moderního jazzu, elektronické taneční hudby, rocku, drum´n´bass a kolektivní volné improvizace. Kapela sama svou hudbu označuje jako urban electronic jazz a svůj zvuk definuje jako „postmoderně-urbanisticko jazzový s množstvím kontrastních ploch a proměňujících se melodií". BMS jazz vnímají především jako otevřený prostor, kde lze experimentovat a komunikovat s hudebními a rytmickými prvky různých stylů a kulturních vlivů. Výsledný hudební tvar nabízí neotřelý a svěží mix překypující různorodými hudebními náladami a barvami, hypnotickou naléhavostí, humorem a živelnou radostí ze hry. Kapela má na svém kontě čtyři studiová alba. V roce 2006 vyšlo jejich zatím poslední cd „The Right Place to Be Lost“, které bylo hudební kritikou nadšeně přijato a označováno za nejkreativnější počin posledních let na švýcarské jazzové scéně. Vokální složku zde znamenitě obstarává pátý člen skupiny Brink Man Ship vokalista a raper Nya známý také z několika alb Erika Truffaze, jehož skupiny byl v letech 1996 – 2002 členem a s nímž příležitostně vystupuje dodnes. Do Brna ani do ČR však Nya nepřijede, to je mimo současné finanční možnosti pořadatelů…


Zakladatel Brink Man Ship, saxofonista Jan Brönniman (1969) patří k inspirativním osobnostem současné švýcarské jazzové hudby. Skládá hudbu k divadelním představením a tanci, spolupracuje s řadou jazzových kapel a také s dj´s. Zkoumá možnosti propojování akustického zvuku saxofonu a klarinetu s elektronicky generovanými zvuky a rytmy. Spolupracoval s takovými hvězdami, jako je slavný norský trumpetista Nils Peter Molvaer, švýcarský bubeník Pierre Favre nebo americký klavírní virtuoz Kenny Werner.

Brněnský set BMS ve Staré Pekárně v pondělí 16. dubna od 20 hodin je závěrečným koncertem šestnáctidenního turné Brink Man Ship po českých a moravských městech, během něhož odehrají stejný počet koncertů.


Brink Man Ship
pondělí 16. dubna, Stará Pekárna, BrnoRedakce JazzDnes[Zpět na přehled článků v rubrice jazzisté.]