INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Ondřej Pivec a jeho Organic Quartet vydává nové CD
16/4/2007 | Redakce JazzDnes

Tisková zpráva

Ondřej Pivec a jeho Organic Quartet toho NEMAJÍ DOST!


Své druhé album pod názvem Never Enough vydává v květnu Ondřej Pivec a jeho Organic Quartet, mladá perspektivní jazzová kapela, která za svůj debut Don t Get Ideas získala před nedávnem Anděla (cenu Akademie populární hudby) v kategorii Nejlepší jazzové album. Kapela je součástí mladé, neobvykle kvalitní vlny českého jazzu a její potenciál, hráčské kvality, vyzrálý repertoár a výjimečné umělecké nasazení přesahují české hranice. To potvrzují jak nadšené recenze zahraničních kritiků a cena „Talent roku“ udělená komisí soutěže Philips International Jazz Festivalu 2005, tak i účast na zahraničních festivalech. V květnu například kapela vystoupí na prestižním Cheltenham Jazz Festivalu ve Velké Británii.

Ondřej Pivec a jeho Organic Quartet vydává nové CDAlbum sestávající z osmi skladeb vychází na nezávislém labelu Animal Music, který vlastní Petr Ostrouchov. Bývalý člen skupiny Sto zvířat, autor filmové hudby (např. Želary), advokát a v neposlední řadě jazzový fanoušek. „Dlouhodobě mě mrzí, že kvalitní hudba u nás zůstává leckdy stranou pozornosti, tak jsem se rozhodl se tomu trochu věnovat. Z desky Never Enough mám velkou radost. Organic Quartet si zaslouží hrát na světových pódiích a vydávat u renomovaných světových vydavatelů. Snad se jim to jednou povede,“ říká Ostrouchov. Album vychází 7. května v exkluzivní distribuci SONY BMG MUSIC ENTERTAINMENT a současně s vydáním v České republice bude album vydáno v USA na prestižním labelu HammondBeat pro celosvětovou digitální distribuci. Album bude pokřtěno 16. května na koncertu v pražském klubu Agharta, kmotrem a hostem bude proslulý saxofonista a skladatel František Kop (F. Kop Quartet, J.A.R., skupina Hany Hegerové atd.)

Ondřej Pivec Organic Quartet hraje převážně vlastní repertoár inspirovaný nejen soudobými jazzovými umělci, ale i významnými veličinami jiných hudebních žánrů (funk, blues, rock). Hudba respektuje tradiční kořeny, je však plná moderních prvků. Band má zvukově poměrně netradiční složení: v jeho čele stojí teprve 23letý jazzový varhaník, skladatel, aranžér a na novém albu i zpěvák Ondřej Pivec. Jeho „kvartet“ tvoří kytarista Libor Šmoldas, saxofonista Jakub Doležal a bubeník Tomáš Honzem. Jak je patrné, kapele chybí basa – tu však supluje svou hbitou levačkou na hammondových varhanách sám Pivec.

Ondřej Pivec a jeho Organic Quartet vydává nové CDZa zhruba rok a půl existence absolvovala kapela přes 140 vystoupení v Česku i v zahraničí v klubech i na festivalech a vyzrála v jednu z nejlepších a nejosobitějších českých jazzových formací. Cestou z rumunského turné na podzim roku 2006 kapela přežila celkem vážnou dopravní nehodu, takže některé její členy zdobily při nahrávání alba Never Enough ještě nevytahané stehy. Nejen podobné mimohudební zážitky, ale především tvrdá práce a neustálé společné hraní stojí za perfektní souhrou a živou hráčskou komunikací členů kapely. Nové album Never Enough pokračuje v nastoupené cestě moderního fusion jazzu s výraznou rolí kapelníkových Hammondových varhan a vedle ohromující energie a hráčské profesionality nabízí i věrný plastický zvuk – kapela spolupracovala se zvukovým mistrem a hudebníkem Lukášem Martinkem. Album obsahuje sedm kusů z pera členů kapely (Pivec, Šmoldas, Doležal) a standard L’il Darlin od Neala Heftiho. Kapelu ve dvou skladbách posiluje hostující dechová sekce (Miroslav Hloucal na trubku a Luboš Soukup na saxofon). Skladby L’il Darlin a Don’t Get Any Ideas přesahují dosud výlučně instrumentální zvuk kapely, neboť kapelník Ondřej Pivec se v nich osmělil ke zpěvu a nutno říci, že s nebývalou jistotou, perfektní intonací a svěžím výrazem.

Přesvědčit se o tom, že i jazz může být v podání mladé kapely mnohem více fascinující než vládnoucí mainstream, můžete například v jazz clubech Agharta, U staré Paní či U malého Glena v Praze. Ondřej Pivec a jeho ORGANIC Quartet jsou zde pravidelnými hosty. Přehled vystoupení najdete na oficiálních stránkách kapely na http://www.ondrejpivec.com

Seznam skladeb na CD:
1. Never Enough Ondřej Pivec 07:02
2. Coming Soon Libor Šmoldas 05:44
3. V.P. Jakub Doležal 05:42
4. Turkish Coffee Ondřej Pivec 07:12
5. The Camp Ondřej Pivec 04:32
6. Christopher’s Blues Libor Šmoldas06:49
7. L’il Darlin Neal Hefti 05:29
8. Don’t Get Any Ideas Ondřej Pivec 05:02


Redakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice jazzisté.]