INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Legendární kytarový virtuos PAUL GILBERT zahraje v rámci světového turné v PRAZE!
16/5/2007 | Redakce JazzDnes

Legendární kytarový virtuos PAUL GILBERT zahraje v rámci světového turné v PRAZE!


Vyhlášený vtipálek s dechberoucí kytarovou technikou, uznávaný pedagog a autor, člověk, schopný zahrát vše od metalu přes blues či funky po poprock, člen aktuální americké šňůry superprojektu G3 (spolu se Satrianim a Petruccim) – to vše a mnohem více je PAUL GILBERT.
Paul se chystá na své první velké celosvětové Tour (v 90. letech koncertoval převážně jen po Japonsku). Spolu se svou první instrumentální sólo novinkou „Get Out Of My Yard“ (2006) se díky agentuře Pragokoncert zastaví a představí v jedniném koncertě pro ČR – v PRAZE!
Večer 21. května 2007 tak rozkvete Praha a klub Futurum uměním kytarového čaroděje Paula Gilberta!


Paul se začal věnovat hudbě už v 5 letech. V 15 už koncertoval nejen po okolních klubech se svou kapelou Tau Zero, ale dokonce si ho také všiml kytarový magazín „Guitar Player“, kde byl postaven vedle takové hvězdy jako byl Yngwie Malmsteen. V roce 1984 se Gilbert přestěhoval do Los Angeles a navštěvoval Guitar Institute of Technology, kde učil a učí dodnes! Krátce nato zakládá kapelu Electric Fence, která se v roce 1986 mění na Racer X. Debutové album kapely „Street Lethal“ vychází ještě téhož roku, ale v roce 1987 se Gilbert nadchnul pro kapelu Mr.Big, se kterou dosáhl vrcholu popových hitparád s baladou „To Be With You“.

„S kapelou Mr. Big jsem prožil nádherné časy, s nimi jsem prožíval všechny své rock star sny – velká, nejen americká tour, koncerty ve velkých halách, získávání platinových desek, velká show na MTV…prostě fantastický čas!“

V roce 1996 se však rozhodl kapelu opustit. Tak začala jeho sólo kariéra kytaristy, zpěváka a autora písní. První debutová sólo deska „King Of Clubs“ vychází v roce 1997 a mnoho dalších následuje. Mezitím Paul dokonce k velkému potěšení všech fanoušků znovuobnovuje kapelu Racer X, která vydala dalších 8 alb. Paul v sobě objevuje všechny své hudební vášně av roce 2006 vydává své první zcela instrumentální kytarové album „Get Out Of My Yard“.

Paul o tomto počinu říká: „Jsem velký rockový fanda, mám rád rockové kapely se zpěváky, takže mi trvalo docela dlouho, než jsem se rozhodl zrealizovat tento nápad, nahrát pouze kytarové instrumentální album. Ale já jsem především kytarista a po 30 letech má moje kytara opravdu co říci.“.

Spolu s Paulem představí „Get Out Of My Yard“ Praze Mike Szuter na basskytaru, Jeff Bowdes na bicí, bývalý kytarista Racer X Bruce Bouillet a Paulova žena Emi na klávesy! Tato hvězdná sestava doprovází nyní také Joe Satrianiho a Johna Petrucciho na jejich velkém G3 turné Amerikou.

Máme se vskutku na co těšit, Paul Gilbert přiveze nejen nové songy s poslední sólo desky, ale také starší hitovky kapel Mr. Big a Racer X!!!


Pondělní večer 21. května v klubu Futurum v Praze – Paul Gilbert a jeho neuvěřitelná kytarová kouzla!
Vstupenky jsou k dostání v pořádající agentuře Pragokoncert na tel: 224 234 602 či 777 701 591, na e-mailu: dupalova@pragokoncert.com, přes stránky http://www.mastersofrock.cz na dobírku a dále v předprodejních sítích Ticket-Art, Ticketstream a Ticketportal.


Redakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice aktuálně.]