INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Špičková zpěvačka world music Marta Töpferová v rámci evropského turné vystoupí i ve své bývalé vlasti
16/5/2007 | Redakce JazzDnes

TISKOVÁ ZPRÁVA

Špičková zpěvačka world music Marta Töpferová v rámci evropského turné vystoupí i ve své bývalé vlasti


Nebývá to obvyklé, aby český umělec prorazil ve světě. V případě české zpěvačky a skladatelky Marty Töpferové se to podařilo: Marta se stala pojmem především v oblasti worldmusic.
V rámci jejího evropského turné zavítá i do své bývalé vlasti.

Zpěvačka a skladatelka Marta Töpferová, původem Češka, již dlouhodobě žijící v New Yorku, se déle než patnáct let věnuje hudbě Latinské Ameriky.
V dětství začínala zpěvem české lidové a vážné hudby v Praze a po emigraci do Spojených Států v roce 1987, Marta pokračovala s hudbou ve sboru ‘Seattle Girls’ Choir’. Dále studovala španělštinu, kytaru a sólový zpěv, jak ve Spojených Státech, tak i ve Španělsku a postupně po stopách své oblíbené hudby procestovala Mexiko, Kubu, Portoriko, Argentinu a Guatemalu. V roce 1996 se usadila v New Yorku, kde začala skládat vlastní písně inspirované rytmy jako je kubánský son, venezuelský vals, merengue a argentinská zamba. Také začala hrát na jihoamerickou kytaru “cuatro”, na kterou se nyní doprovází. Její skladby ve španělštině jsou unikátní svým lyrickým, akustickým, poetickým stylem. Marta již absolovala mnohá turné a koncerty na významných místech jako je Queen Elizabeth Hall v Londýně, na Jazzovém Festivalu ve Vídni, v New Morning v Paříži, na Jazzovém Festivalu v Tanglewoodu, na World Music Festivalu v Chicagu, a mnoha dalších klubech a divadlech ve Spojených Státech, Španělsku, Argentině, Francii, Německu, Holandsku, Velké Británii, Rakousku, Itálii a České Republice. Také má za sebou řadu rozhovorů s mezinárodními rozhlasovými i televizními stanicemi a vydala čtyři desky, “Flor Nocturna” 2006 & “La Marea” 2005 (World Village/Harmonia Mundi), “Sueňo Verde“(Circular Moves) 2003 a “Homage To Homeland” (Lyra Records, vlasntí produkce) 2002.


Špičková zpěvačka world music Marta Töpferová v rámci evropského turné vystoupí i ve své bývalé vlasti“Marta Topferova is a Czech singer whose heart is in Latin American music. She dips into styles from across the Caribbean and South America – Cuban son, Venezuelan joropo, Puerto Rican bomba – plays the cuatro and sings with an elegant longing in her voice.“
- New York Times

(překlad)
“Marta Töpferová je česká zpěvačka jejíž srdce patří latinskoamerické hudbě. Ponořuje se do karibských a jihoamerických stylů jako je kubanský son, venezuelský joropo a portorikanská bomba, hraje na cuatro a zpívá s elegantním toužením v hlase.”
- New York Times

Koncerty:

23.5.2007 Praha, Akropolis, festival Respekt
24.5.2007 Brno, Pekárna
25.5.2007 Hořovice, Labe
27.5.2007 Karlovy Vary Paderewski
31.5.2007 Olomouc Jazz Tibet Club
1.6.2007 Český Krumlov Městské divadlo - klub Antré
2.6.2007 Hradec Králové festival Na jednom břehu


Sestava pro turné
Marta Topferova - hlas, cuatro a skladby (C.R.)
Roland Satterwhite - housle & kytara (USA)
Pedro Giraudo - basa (ARGENTINA)
Franco Pinna - perkuse (ARGENTINA)

Foto, MP3 na webu: http://www.martatopferova.comRedakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice aktuálně.]