INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Seznamte se...
3/8/2007 | Redakce JazzDnes

Agentura Art Brno zahájila booking kapel na I. pololetí 2008 v rámci svého celostátního projektu Jazz Do regionů.

Bookovat lze jako vždy zavedeným systémem (první týden Praha a Čechy, druhý týden Morava a Slezsko)
do oněch vyhrazených čtrnácti dnů každého turné.


Kontakt: agentura Art, ing. Jiří Švéda, Klímova 22, 616 00 Brno 16, CZ

tel. +420 549 245 232, tel. +420 541 246 986, mobil +420 603 358 918

mail: sveda.art@seznam.cz + jiri.art@seznam.cz,
http:// www.jazzdoregionu.cz

Seznam, termíny a miniprofily kapel

1) po 04.02. - ne 17.02. 2008 - Jazz Mistake (CZ) - mladý latin jazz kvintet (sax, piano, kyt, basa, bici) z Plzně
http://www.jazzmistake.com
JAZZ MISTAKE (CZ) - Václav Greif – saxofon, Tomáš Ibehej – klavír, Jan Dolejš - kytara, Ivan Habernal – baskytara, Břetislav Vaverka - bicí.
V repertoáru je mainstream, latina, funky, jazzrock, fusion, prosazuje se i vlastní tvorba. Mladá kapela z Plzně působí na české jazzové scéně jako čerstvý vítr. Styl sami muzikanti klasifikují jako "bloudyjazz", podle charakteristické hry svého saxofonisty. Jazz Mistake byla založena v roce 2003 a hned první koncert odehrála jako předkapela L. Decziho a Celully New York při jedné jejich zastávce na turné po Česku. Od té doby vystupují především na klubové scéně v Praze a v Čechách. Letos vydala svoji velmi zdařilou debutovou desku. Diskografie: Kocour v kuchyni (CD, Avik, 2007)
2) po 18.02. - ne 02.03. 2008 - RGG Trio (Polsko, RGG = Raminiak-Garbowski-Gradziuk) - výborné polské pianové trio
http://www.rggtrio.of.pl3) po 03.03. - ne 16.03. 2008 - Bucinatores (CZ) - hodně netradiční sexteto, Jan Jirucha - trombón, Milan Král - trombón, Martin Rozsíval - trubka, Petr Kalfus - saxofon, Jiří Genert - tuba, Roman Vícha - bicí.
Motto: V římské armádě patřili k muzikantům také mimo jiné trubači na roh (cornu - cornicines), polnici (tuba - tubicines) či trubku (bucina - bucinatores). Kapela vznikla v roce 2003 původně jako čistě dechové kvarteto ve složení dva pozouny, trumpeta a saxofon. Postupně přibírala rytmickou sekci. Bucinatores je tak nyní šestičlenná parta, složená jen z rytmiky (kontrabas a bicí) a dechové sekce (dva saxy, trubka, trombón). Hrají vlastní věci a kousky od Charlese Minguse a je to bez piana a bez kytary docela extra jazzy sound! Existuje i desetičlenná verze Bucinatores (Bucitentet), ve které jsou všechny dechy zdvojeny (respektive saxofon ztrojen) a jež hraje především na jazzových festivalech.


4) po 17.03. - ne 30.03. 2008 - David Kollár Band (CZ) - skvěle našlápnuté kytarové trio z Prešova
http://www.davidkollar.sk
+ minirecenze alba: Jeden z príjemných zážitků posledních Bratislavských jazzových dnů, skladatel a kytarista David Kollár přišel nedávno, po dvou letech od debutu, s druhým albem Way From East. Sice jen v trojici - kytara, baskytara a bicí, ale mix jazzu, blues, soulu a rocku má svěží podobu poctivé výpovědi a velmi příjemnou atmosféru.


5) po 31.03. - ne 13.04. 2008 - Lanugo (CZ/SK) - mladé pražské vocal kvarteto, vlastní tvorba
http://www.lanugo.cz
Skupinu Lanugo založila zpěvačka Markéta Foukalová spolu s pianistou Viliamem Bérešem v roce 2006. Ke spolupráci přizvali spolužáky z VOŠ Jaroslava Ježka, bubeníka Martina Kopřivu a basistu Rastislava Uhríka. Vedle osobitých adaptací známých jazzových a popových písní se Lanugo věnuje originální tvorbě.


6) po 14.04. - ne 27.04. 2008 - Olah Szabolcs Quartet (Maďarsko), stálice maďarské scény poprvé na turné v ČR
http://www.szabolcsolah.hu
Oláh Szabolcs - kytara, Dániel Mester - soprán a alt saxofon, Márton Soós - kontrabas, Bálint Majtényi - bicí
Skupina vznikla v roce 2002 jako spojení čtyř talentovaných hudebníků, kteří právě ukončili hudební akademii Ferencze Liszta. Tři členové kvarteta komponují své vlastní skladby. Instrumentální zručnost umožňuje spoluhráčům, jež jsou zároveň skvělými přáteli, oživovat kompozice virtuózními improvizacemi. Všichni členové seskupení jsou v Maďarsku vysoce uznávanými hudebníky. Získali několik prestižních hudebních ocenění - spolu i jednotlivě. V roce 2004 byla skupina jako celek oceněna v rámci City Lipót Days. Oláh Szabolcs získal první místo jako sólový kytarista na Jazzovém festivalu mládeže. Dániel Mester se umisťuje v různých soutěžích nejen jako dechař, ale i jako skladatel a aranžér. Márton Soós na už vzpomínaném Jazzovém festivalu mládeže získal speciální cenu "Nejlepší instrumentalista".
+ mirecenze alba: na ploše cca 70 minut na albu Inner Spring nenechají mladí hudebníci nikoho na pochybách, že to s jazzem myslí vážně. vycházejí z jazzové tradice a my máme možnost ocenit jak jemnou melodiku, tak perfektní rytmické cítění či práci s gradací.7) po 28.04. - ne 11.05. 2008 - Showstation (CZ) - jazz +funky + latina + groove kvinteto (Jsou mladí, jsou nadějní, protože sví...)
Kateřina Klečková - zpěv, Hubert Ratschker – trubka + zpěv, Jiří Hutárek – klávesy, Jiří Stejskal – baskytara, Zbyněk Raušer – bicí

Showstation se dali dohromady v roce 2005, nicméně hráči, kteří se tu potkali, nebyli ani tehdy žádnými bažanty. Prošli si mnoha tělesy od regulérních kapel až k doprovodným tělesům sólových umělců rozmanitých stylů a žánrů a během let muzikantské rutiny získali dost zkušeností na to, aby si „osahali“ v praxi jeden pojem, který dělá všem kapelám asi problém největší – vize. A to je na jejich hudbě poznat. Začínali jako trio přehrávající jazzové standardy, které si k sobě příležitostně zvalo různé sólisty (M. Davis, Ch. Corea). Po půl roce se na jejich zkouškách začal objevovat sólista Hubert Ratschker, který se poté stal regulérním členem a vůdčí osobností Showstation. S jeho příchodem se proměnil i přístup kapely ke zpracovávané látce. Jejich verze se staly odvážnějšími, jazzové klasiky v jejich podání metamorfovaly, načichaly latinskou Amerikou a rockově přitvrdily pod tíhou chytlavých groovů. Celkový projev se zásadně proměnil směrem k originalitě příchodem zpěvačky Katky Klečkové.


8) po 12.04. - ne 25.05. 2008 - OUA trio (Švýcarsko) - zajímavé kytarové trio z jazzově stále zajímavějšího Švýcarska za zajímavou cenu..., posledních pár volných termínů
http://www.oua.chRedakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice nové tváře.]