INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

ŽIŽKOV MEETS JAZZ 2007
14/11/2007 | Redakce JazzDnes

ŽIŽKOV MEETS JAZZ 2007
23. - 24. listopadu 2007 se znovu Žižkov a jazz setkají. Již popáté!
Díky radnici městské části Prahy 3 se v pražském Paláci Akropolis rozjede další ročník festivalu Žižkov Meets Jazz. Tentokrát se představí hudební interpreti milující nejen jazz ale i blues. A pozor, letos se poprvé v rámci festivalu můžeme těšit na mezinárodní obsazení.

V pátek 23. listopadu to rozbalí skotský bluesový kytarista srostlý se svým nástrojem Stan the Man, z Německa k nám zavítá Jesse Ballard Band stojící na pomezí soulu, rocku, jazzu i blues.
V sobotu 24. listopadu vystoupí berlínské Reifegerste Trio s okouzlující zpěvačkou, české stálice Prokop, Andršt, Hrubý trio a pravděpodobně nejvýznamnější osobnost slovenského jazzu a blues, kterou není třeba představovat – Peter Lipa.

Jak se již stalo tradicí, pořádající žižkovská radnice opět uspořádá jazzovou tombolu s hodnotnými cenami a na každého návštěvníka čeká doutník s panákem té nejlepší whisky zdarma!


Program

Pátek 23. 11. 2007
19:30 Stan the Man (UK/CZ/Slovensko)
20.30 módní přehlídka
21.00 Jesse Ballard Band (US/Německo)
22.00 jazzová tombola
22.30 doprovodný bluesový program

Sobota 24. 11. 2007
19:30 Reifegerste Trio (Německo)
20.10 Prokop, Hrubý, Andršt trio
21.00 Petr Lipa (Slovensko)
22.00 jazzová tombola
22.30 doprovodný bluesový program


Stan the Man (UK/CZ/SK)
Brilantní kytarista srostlý se svým nástrojem, pochází ze Skotska. Je to bezprostřední muzikant s mohutným melodickým basem a skutečný bluesman... Proslavil se albem The Earth a koncertováním s Johnny Fats Triem. 80. léta strávil ve Francii a 90. léta v Londýně. Poté mu ale učarovala Praha. Dnes hraje po celé České republice, ale vystupuje také v Německu, Rakousku, Slovensku či Velké Británii. Před časem dokončil Stan spolu s kapelou a zpěvačkou Betty S. nové album „Life Goes On“.

Jesse Ballard Band (DE)
Tato berlínská formace má skutečně mezinárodní obsazení: skvělý zpěvák, kytarista a leader bandu Jesse Ballard pochází ze slunné Kalifornie, excelentní saxofonista Joe Kučera je český rodák, jeden z nejlepších berlínských bubeníků Dimitris Christides pochází z Řecka a kontrabasista a velký mistr na dnes vzácný Chapman Stick Hans Hartmann je Švýcar. Naštěstí se tito výborní muzikanti sešli v Berlíně a snad právě rozdílnost kořenů působí, že je jejich hudba tak rozmanitá. Stojí na pomezí soulu, rocku, folku i blues. I čeští příznivci Jesse Ballard Bandu budou jistě zvědaví na skladby ze zbrusu nového alba Constantly in View, které kapela poprvé představí i v České republice.

Reifegerste Trio (DE)
Berlínští Reifegerste Trio hrají vlastním a osobitým stylem jazz, blues a pop classics. Andreas Kersthold – multifunkční pianista doprovází neobyčejný hlas Simone Reifegerste (o které nejen Berliner Morgenpost tvrdí, že je jednou z nejlepších zpěvaček Berlína) a hru famózního saxofonisty Joea Kučery. Senzitivní hudební zážitek k nám přijede z města, které dnes patří k těm nejjazzovějším metropolím Evropy.

Prokop, Andršt, Hrubý trio (CZ)
Jsou muzikanti, u kterých nemá smysl diskutovat o tom, zda odvádějí dokonale profesionální práci – jejich letitá tvorba hovoří sama za sebe. Přesně to platí o „all stars“ triu Michal Prokop – Luboš Andršt – Jan Hrubý. Osudy všech tří muzikantů se propojují už od samého začátku 70. let a vždy přitahují pozornost širokého publika. Přednostmi souboru je jak individuální mistrovství všech muzikantů, tak radost a nasazení se kterým hrají.

Peter Lipa (SK)
Peter Lipa je pravděpodobně nejvýznamnější osobnost slovenského jazzu. Zpěvák, skladatel, dramaturg a organizátor, moderátor a dramaturg a promotér předního evropského festivalu Bratislavské jazzové dni. V anketě časopisu Mezinárodní jazzové federace Jazz Forum se už v 80.letech pravidelně umísťoval mezi nejlepšími evropskými jazzovými zpěváky. Vychází z blues, soulu i klasického mainstreamu. Je velmi flexibilní a má výbornou stylovou orientaci. Jeho rozpětí sahá od klasických jazzových standardů přes latinskoamerický jazz, jazzový šanson a spirituál až po funky a rock.


Partnery festivalu jsou: Pražská energetika, Pražská plynárenská, Pražské služby, Apple IMC Czech Republic, hotel Mövenpick, Arcotel Teatrino, Tullamore Dew, Tabák plus, Valmont, Česko-německý fond budoucnosti.
Mediálními partnery jsou: Lidové noviny, Metropolitní expres, Clasicc FM, Český rozhlas Vltava.Redakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice OSOBNOSTI.]