INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Představujeme: LIBOR ŠMOLDAS TRIO: ON THE PLAYGROUND
26/11/2007 | Redakce JazzDens

Představujeme:

LIBOR ŠMOLDAS TRIO: ON THE PLAYGROUND

Své debutové album On The Playground vydává mladý (25 let) kytarista Libor Šmoldas člen stále populárnějšího Organic Quartetu, který vede Šmoldasův někdejší spolužák z Vyšší odborné školy Jaroslava Ježka Ondřej Pivec. Libor Šmoldas pro účely alba sestavil Trio z vynikajících hudebníků své generace: spolu s ním zde účinkují varhaník Ondřej Pivec a polský bubeník Lukasz Zyta, mimochodem dlouholetý spolupracovník Davida Dorůžky a Jaromíra Honzáka. Album obsahuje 6 původních vlastních Šmoldasových skladeb a jako projev odkazu a úcty k tradičním hodnotám jazzové historie též dva standardy: „Valse Hot“ Sonny Rollinse a „Jost One Of Those Things“ z pera Cole Portera. Lehkost a hravost, s níž kapela prezentuje Liborovu vlastní i převzatou hudbu, plně rezonuje s nejlepšími tradicemi varhanního tria jako specifické formace v historii světového jazzu a poctivou dávkou hráčské energie navazuje též na Šmoldasovy a Pivcovy společné zkušenosti z Organic Quartetu; mistrem zvuku zde je Lukáš Martinek, který spolupracoval i s Organic Quartetem. Také toto album vychází na novém nezávislém jazzově orientovaném labelu Animal Music a také obal tohoto alba je výsledkem práce grafika Aleše Najbrta, jehož rukopis by měl určovat vizuální podobu labelu Animal Music i v budoucnu. Album vychází 1. října v exkluzivní distribuci SONY BMG MUSIC ENTERTAINMENT.

Libor Šmoldas je součástí pražské jazzové scény od poloviny 90. let a je typickým představitelem současné mladé české jazzové generace, která dosahuje neobvyklých kvalit přesahujících české hranice. Libor Šmoldas vystudoval Konzervatoř i Vyšší odbornou školu Jaroslava Ježka, kde nyní působí jako pedagog. Je zakládajícím členem kapely Ondřej Pivec Organic Quartet s níž natočil dvě alba (Don´t Get Ideas – 2006 a letošní Never Enough, která byla prvním titulem vydavatelství Animal Music) a pro níž je též určena část jeho autorské tvorby; Organic Quartet získal za své debutové album cenu Akademie populární hudby za nejlepší jazzové album vydané v roce 2006. S kapelou Organic Quartet Šmoldas v posledních let absolvoval několik set koncertů v Čechách i v zahraničí. Libor Šmoldas spolupracuje též s dalšími významnými hudebníky, jako jsou Najponk, Jaromír Honzák, Radek Zapadlo, Yvonne Sanchez, Jiří Slavíček, Petr Dvorský, Josef Fečo či David Dorůžka, i se zahraničními hudebníky (Bob Montgomery, Steve Fishwick, Osian Roberts, Lukasz Zyta, Pavel Wlosok). V roce 2005 bylo Šmoldasovi uděleno stipendium na Berklee College of Music. Kromě vlastního tria Šmoldas založil též kapelu Bossa Nova Sensation kde po boku své ženy, zpěvačky Venduly Šmoldasové a spolu s dalšími spoluhráči interpretuje brazilskou hudbu v moderním pojetí. Libor Šmoldas je přes svůj mladý věk nedílnou součástí pražské jazzové scény a jedním z velkých příslibů českého jazzu do budoucna.

Více informací o Liboru Šmoldasovi lze nalézt na jeho stránkách http://www.liborsmoldas.com.

O spoluhráčích Libora Šmoldase na novém albu

Ondřej Pivec (varhany) je v Česku znám především jako zakladatel a leader vlastního Organic Quartetu, s nímž natočil a vydal za krátkou dobu existence (od roku 2005) již dvě alba (Don´t Get Ideas a Never Enough) – první z nich bylo oceněno cenou Akademie populární hudby jako nejlepší jazzové album vydané v roce 2006. Byl též členem kapel Romana Pokorného a Yvonne Sanchez, stále vystupuje v triu jednoho z nejlepších současných jazzových kytaristů Christiana Rovera. Pivec dnes platí za jednoho z nejsvébytnějších muzikantů české jazzové a fusion scény; v současnosti sbírá zkušenosti na jazzových scénách v New Yorku.http://www.ondrejpivec.com

Představujeme: LIBOR ŠMOLDAS TRIO: ON THE PLAYGROUNDLukasz Zyta (bicí) patří k největším mladým talentům polského jazzu. Je absolventem jazzového oddělení Hudební akademie v Katovicích a vystupoval s mnoha vynikajícími představiteli polské i zahraniční jazzové scény. S kontrabasistou Michalem Baranským a klavíristou Michalem Tokajem působí v Michal Tokaj Triu, které dosahuje na polské scéně i v zahraničí (zejména v Japonsku) v poslední době vynikajících úspěchů. Zyta je nositelem Grand Prix ze soutěže v Grodzisk Mazowiecki. Lukasz Zyta splupracuje z českých muzikantů dlouhodobě s Davidem Dorůžkou a Jaromírem Honzákem (účinkuje též na novém albu Jaromíra Honzáka A Question To All Your Answers).

Diskografie Libora Šmoldase
Ondřej Pivec & Organic Quartet: Don‘t Get Ideas (Cube-Metier, 2006)
Ondřej Pivec & Organic Quartet: Never Enough (Animal Music, 2007)
Redakce JazzDnes

[Zpět na úvodní stranu.]