INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Loading - recenze na debutové CD
9/1/2008 | Petra Moučková

Loading


Po 3 letech přichází brněnsko-pražská formace LOADING se svým debutovým albem „Once a lifetime“, v němž nabízí 45 minut hudby, která vás určitě nebude nudit. Album tvoří kompaktní celek, čemuž odpovídá i booklet navazující na sérii videoklipů a projekcí, jež kapela využívá při živých koncertech.
Jak už název formace Loading lehce naznačuje, jedná se o směsici různých stylů vkusně „naložených“ do poprockového láku. Už na první poslech určitě zaujme svou profesionalitou a hráčskou vyspělostí. Za zmínku určitě stojí charismatický projev zpěvačky, za jejímž černošským témbrem a skvělou angličtinou byste jen těžko hádali ostravskou rodačku. Ženský hlas spolu s občas závažnějšími tématy v textech navíc tvoří dobrý protipól k místy tvrdšímu a přímočařejšímu zvuku kapely.

Loading - recenze na debutové CDHudba Loading si prostě ráda pohrává s kontrasty. Díky tomu ji lze jen těžko stylově zařadit do nějaké škatulky, což může být pro některé posluchače problém. Nakolik toto album osloví široké vrstvy, lze předem jen těžko odhadnout, ale věřím že na domácí scéně by mohl být tento debut skupiny Loading přijat velmi kladně.
A teď to nejlepší nakonec. Album není vydáno u oficiálního vydavatele a je zcela zdarma ke stažení na
http://www.loading.cz

Kapela tak sleduje novodobý trend přímé distribuce své hudby přes internet.

Petra Moučková (autorka je absolventkou brněnské Jamu)

[Zpět na přehled článků v rubrice recenze alb.]