INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

TERNE ČHAVE: MORE, LOVE! – nové album romských rockerů
23/4/2008 | Redakce JazzDnes

TERNE ČHAVE: MORE, LOVE! – nové album romských rockerů

“IT’S ONLY ROM’N’ROLL…“ - tuto nálepku si vysloužili Terne Čhave jako reakci na jejich dvě předchozí studiová alba a množství koncertů, které jsou již pověstné svou nezdolnou energií.


Se svým novým albem si Terne Čhave tentokrát dali na čas a na výsledku je to znát! Vychází po čtyřleté odmlce, v produkci Petra Vyšohlída (ex I.R.A.) a s mnohoznačným názvem "MORE, LOVE!". Protiklad v romském a anglickém významu názvu desky vystihuje celé album. Na první poslech je to zvuk kapely, ve kterém vedle tradičního akordeonu a houslí uslyšíte nově také elektrickou kytaru a sampler. Další vrstvy objevíte v žánrovém rozptylu jednotlivých skladeb - rock, tango, spirituál, punk, lidovka i taneční rytmy se přes vás přeženou v naprosto přirozené podobě, aniž by vám to, ve spojení s romskými vokály, přišlo divné. Ale především tento slogan nese poselství alba: anglický význam „více lásky“ stojí v kontrastu proti romskému významu „hele, prachy...“. „Kolem peněz se točí tolik věcí, každý potřebuje peníze a spousta lidí pro ty peníze zapomíná na to, co vlastně potřebuje ve skutečnosti – více lásky.“ Deska More, love! přináší kontrast starých romských písní a moderních technologií, starého a moderního světa.

TERNE ČHAVE: MORE, LOVE! – nové album romských rockerůAlbum vychází 23. dubna u Indies Scope Records a současně s deskou bude vypuštěn i nový koncertní videoklip k písničce "Aj jaj jaj". Ukázky z nového alba, videoklip i přehled koncertů najdete na http://www.myspace.com/ternechave a během dubna bude také zprovozněna nová podoba webu kapely http://www.ternechave.net Již od začátku dubna začali Terne Čhave koncertovat s novým repertoárem. Kromě jarního klubového turné čekají kapelu dva červnové koncerty v Londýně, letní turné po britských festivalech a klubech, koncerty v Polsku a Itálii a znovu také maďarský monstr festival Sziget.

Oficiální křest alba proběhne 7. května v pražské Akropoli. Hostem koncertu a kmotrem nové desky budou maďarští ROMANO DROM.
Romano Drom patří mezi světově nejproslulejší maďarské romské skupiny, jejich silné melodie lámou dívčí srdce a žhavé rytmy zapalují chlapcům lýtka. Společný koncert s Terne Čhave bude bezesporu patřit mezi události této sezóny. Nenechte si ji ujít!

Aktuální přehled koncertů:

25.04. v 21:00 Polička (host: Nuck Chorris Gang)
02.05. v 21:30 Hořovice
03.05. v 20:00 Heroltice u Štítů (spolu s –123 min.)
07.05. v 19:30 Praha - Palác Akropolis (křest alba, host: Romano Drom /Maďarsko)
01.06. v 14:30 Turnov
07.06. v 21:00 Budapest /HU
08.06 v 20:00 Krakow /PL
11.06. v 19:00 Cheb
13.06. v 22:00 London /UK
14.06. v 18:00 London /UK
20.06. v 20:00 Bratislava /SK
21.06. v 22:00 Rzeszow /PL


Terne Čhave hrají v obsazení:
Gejza Bendig – elektrická a akustická kytara, sólo zpěv
Roman Feko – akustická kytara, zpěv
Daniel Zeman – akordeon
Adam Pospíšil - housle
Jan Dzurko – zpěv, klávesy, sampler
Josef Dzurko – baskytara
Roman Kroupa - perkuse
Libor Friedl - bicíRedakce JazzDnes

[Zpět na úvodní stranu.]