INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

zveme vás na: Jazzový dýchánek ve Velkých Opatovicích
21/5/2008 | Redakce JazzDnes

(nejen) Jazzový dýchánek přiveze letos do Velkých Opatovic Ondřeje Havelku a Melody Makers

Jazzový dýchánek ve Velkých Opatovicích se už řadí mezi tradiční předprázdninové festivaly. Letos navíc přispěje nemalou měrou k oslavě sedmi set let od první historické zmínky o městě, ve kterém se koná. Postupem času získává nejen na věhlasu, ale přiváží každoročně velká jména českého i středoevropského jazzového nebe. Na v zámeckém areálu Velkých Opatovic se tak vystřídal Dan Bárta, Yvone Sanchéz and Brazilian Groove, Boogie Boys, Jan Spálený nebo Gulo Čar.

zveme vás na: Jazzový dýchánek ve Velkých OpatovicíchAni letošek nebude v tomto směru výjimkou. Hlavním tahákem bude zřejmě Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, kteří v současnosti brázdí Českou republiku a předvádějí svou aktuální show Opět něco starého, avšak fungl nového, která například v Brně dva dny po sobě vyprodala jeden z největších klubů – slavné Semilasso.
Havelka s Melody Makers ale není jediným lákadlem. Vilému Spilkovi – oceňovanému kytaristovi a pořadateli Jazzfestu Brno už byl málo jeho Unity Quartet a tak ve Velkých Opatovicích předvede fungl nový kvintet Five Senses, poskládaný z hudebníků, kteří mají nějaký ten pátek muzicírování za sebou. A tak stačí shrnout jejich jména: basista Vlastimil Trllo, bubeník Kamil Slezák, saxofonista Radek Zapadlo, klavírista Vlastimil Šmída.

Pro zahraniční kapelu letos pořadatelé nešli nijak daleko, o to zajímavější kousek přivezli. Už název ZVA 12-28 – což je opravdu číslo státní poznávací značky – dává tušit, že slovenská bluesová sestava je tak trochu jiná. Hrají zakouřené elektrické blues o životě, sexu, cikánech a všem, co jednoduše hýbe jejich světem. Vidět je navíc hrát jde do přímého kontrastu s uhlazeným a vymazleným vystoupení Melody Makers. ZVA 12-28 jsou velmi suroví.
Jazz snoubený s funky a soulem – to jsou Jazz Efterrät. Parta mladých muzikantů konzervatoristů, kteří mají perfektní techniku a nápady, za které by se nemusel stydět žádný muzikant. Spolupracovali dokonce s Českým národním symfonickým orchestrem a doprovázeli světově uznávané jazzmany Moisese Parkera, nebo Barryho Masona. U nás pak hráli třeba s Monkey Business, Leonou Machálkovou nebo Lucií Bílou.

Pětici pro tento rok uzavírá Mothers Follow Chairs. Blues – soulová kapela, která se cítí jako doma právě na festivalech a podle očitých svědků umí rozproudit krev nejen návštěvníkům, ale i ochrance.
Letošní ročník je tedy jedním z nejzajímavějších, co se sestavy vystupujících týká. Navíc mottem „Jazz do dědin“ dává jasně najevo, že tato muzika už dávno není výsadou měšťáků a patří všem. Nikdo pro jazz už nemusí chodit daleko.

Bližší informace na
http://www.jazzovydychanek.cz

(nejen) JAZZOVÝ DÝCHÁNEK se uskuteční v sobotu 14.6.2008 ve Velkých Opatovicích na tradičním místě - areál letního kina v zámeckém parku. Začátek -17h.


Pro přespolní zájemce: Nocleh je možné si domluvit na Umělecko-průmyslové střední škole přímo ve Velkých Opatovicích a to na čísle : 777 855 714 - pí. Kovaříková .
Cena za jednu noc je 160 kč/na osobu. Pokoje pro 2-3 osoby.


Redakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice OSOBNOSTI.]