INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Mezinárodní bluesový festival v Mostě
1/9/2008 | Redakce JazzDnes

Tisková správa


Mezinárodní bluesový festival v Mostě

Ve dnech 26.9. a 27.9. 2008 pořádá hudební agentura Promomedia mezinárodní bluesový festival „Czech Coal Blues". Tato hudební přehlídka volně navazuje na tradici bluesových festivalů pořádaných v minulých letech pod názvem „Non Stop Blues ".
Na festivalu se představí kapely z České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska.

Dramaturgie festivalu předkládá hudebním příznivcům široké bluesové menu, od tradičního až po současné pojetí s příměsí příbuzných hudebních stylů.
V průběhu dvoudenního festivalu se posluchačům představí Luboš Andršt Blues band nebo Ondřej Konrád and Gumbo jako osvědčené stálice české bluesové scény.
Nastupující mladší generace hudebníků je zastoupena brněnským Nuck Chorris Gang nebo pražskou kapelou Milo. V Čechách zdomácnělý Stan the Man a jeho mezinárodní Bohemia Blues band jistě potěší návštěvníky svým nezaměnitelným zemitým projevem, kdežto slovenský kytarový čaroděj René Lacko dá jistě vzpomenout na velikány blues rockové kytary Jimmy Hendrixe a Stevie Ray Vaughana . O tom že řízný blues rock a hard rock ještě nepatří do hudebního šrotu zcela jistě přesvědčí hudební fanoušky kapela se sympatickým názvem Staří psi a o tom jak se válí blues v Polsku nás bude informovat kapela J.J. Band. Maďarský bluesman s polským jménem Matyas Przibojski přiveze do Mostu trochu toho jižního temperamentu a ikona slovenského blues Peter Lipa Band uzavře mostecké hudební hodování kultivovaným a vyzrálým jazzovým projevem se silně namodralým zabarvením.
Po oba večery moderuje P. Karkoška.
Hudební festival Czech Coal Blues je další akcí, kterou připravila v roce 2008 Mostecká uhelná, a.s. v rámci Roku spolužití.

Festival proběhne v prostorách KD Meduza v Mostě v pátek 26.9.08 od 17.30 hod, v sobotu 27.9.08 od 16.30 hod.
Cena jednodenní vstupenky je 140 Kč v předprodeji, 170 Kč na místě. Dvoudenní vstupenka je za 250 Kč v předprodeji, 300 Kč na místě.Redakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice OSOBNOSTI.]