INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Nové CD - VERTIGO QUINTET s Dorotou Barovou
1/9/2008 | Redakce JazzDnes

VERTIGO QUINTET vydává na labelu ANIMAL MUSIC své třetí album vytvořené ve spolupráci s DOROTOU BAROVOU (TARA FUKI)

Jazzová kapela Vertigo Quintet (Marcel Bárta, Vojtěch Procházka, Oskar Török, Rastislav Uhrík, Daniel Šoltis), která za své debutové album vydané v roce 2005 obdržela „Anděla“, cenu Akademie populární hudby v kategorii „jazz a blues“ vydává album „Vertigo Quintet & Dorota Barová“ které je výsledkem dlouhodobé autorské i interpretační spolupráce se zpěvačkou a violoncellistkou Dorotou Barovou, členkou alternativního dívčího dua Tara Fuki. Album obsahuje sedm autorských skladeb členů Vertiqo Quintetu i Doroty Barové, tři z nich opatřila Dorota Barová polskými texty. Album přináší naprosto originální mix jednoho z nejosobitějších hlasů na evropské scéně, violoncella a polsko-českých textů Doroty Barové, a zvuku Vertigo Quintetu. Výsledkem je křehká, atmosférická a posluchačsky přístupná hudba s inspiracemi z free jazzu, world music, soudobé vážné hudby i popu, jako je například Egberto Gismonti, In The Country, Ornette Coleman nebo Susanna And The Magical Orchestra. Rozměrné autentické kompozice jsou po stránce kompoziční i aranžérské neuvěřitelně vyzrálé. Album vzniklo v Polsku ve spolupráci s mistrem zvuku Tadeuszem Mieczkowskim, který spolupracoval i s Patem Methenym a z českých hudebníků např. s Danem Bártou a Illustratosphere nebo s triem Roberta Balzara. Design alba je dílem grafičky Zuzany Lednické ze Studia Najbrt a fotografa Václava Jiráska.

Seznam skladeb na albu Vertigo Quintet & Dorota Barová:

1. Sextet (Vojtěch Procházka)
2. Nieraz (Dorota Barová / Dorota Barová)
3. B - / C# (Vojtěch Procházka)
4. Mašmaráda (Oskar Török / Dorota Barová)
5. Em outra parte (Marcel Bárta)
6. Śnieg (Marcel Bárta / Dorota Barová)
7. Nahoru (Marcel Bárta)

Nové CD - VERTIGO QUINTET s Dorotou BarovouAlbum Vertigo Quintet & Dorota Barová vychází 1.září 2008 na nezávislém jazzovém labelu Animal Music http://www.animalmusic.czkterý provozuje Petr Ostrouchov, bývalý člen skupiny Sto zvířat, autor filmové hudby (např. Želary), advokát a jazzový fanoušek. Na labelu Animal Music dosud vyšlo pět alb – Organic Quartet: „Never Enough“; Jaromír Honzák Quartet: „A Question To All Your Answers“ (Anděl za nejlepší jazzové album roku 2007); Libor Šmoldas Trio: „On The Playground“; David Dorůžka: „Silently Dawning“ a Ondřej Pivec: „Overseason“. Paralelně s albem Vertigo Quintetu vychází nyní též album Petra Zelenky „Memory Flash“. Distributorem alba je v České republice a Slovenské republice SONY BMG MUSIC, celosvětově bude album v nabídce obchodu http://www.cdbaby.com.

Album vychází s grantovou podporou Ministerstva kultury, Hudební nadace OSA a Nadace Českého hudebního fondu a ve spolupráci s Polským institutem v Praze, s agenturou Bon Art Productions, s realitní agenturou GAUDÍ a společností CNC Invest.

Na podporu vydání alba Vertigo Quintet & Dorota Barová bude uspořádáno turné s termíny níže uvedenými, jehož součástí bude křest a oslava vydání alba 26. září 2008 v pražském Divadle na Dobešce, kam své příznivce Vertigo Quintet & Dorota Barová zvou se vstupem volným, t.j. zdarma; koncert bude zaznamenáván pro Českou televizi.

KONCERTY:
20.09. - BRATISLAVA - klub Hlava XXII
21.09. - ZÁBŘEH na MORAVĚ - kino Retro
22.09. - OLOMOUC - Divadlo hudby
23.09. - BRNO - Stará Pekárna
24.09. - ROŽNOV POD RADHOŠTĚM
25.09. - USTI NAD LABEM - Národní dům
26.09. - PRAHA - Divadlo na Dobešce - křest CD
28.09. - PRAHA - U Staré paní
30.09. - PRACHATICE - Městské divadlo
01.10. - PRAHA - Velvyslanectví Polské republiky (uzavřená akce)
02.10. - PARDUBICE - Divadlo 29
04.10. - PLZEŇ
08.10. - PRAHA - Rudolfinum (Jazz v Rudolfinu)
10.10. - PRAHA - U Staré paní
Redakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice aktuálně.]