INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

JAZZ V RUDOLFINU
17/9/2008 | Redakce JazzDnes

Tisková zpráva
Jazzmani zahrají v Rudolfinu s Pražskou komorní filharmonií
Ve středu 8. října 2008 v 19:30 hodin se pod názvem JAZZ V RUDOLFINU uskuteční v Dvořákově síni pražského Rudolfina unikátní tříhodinový koncert, který svede dohromady vynikající jazzové hudebníky z Čech, Slovenska, USA, Polska a Švédska s Pražskou komorní filharmonií, nejlepším českým komorním orchestrem, který v roce 1995 založil dirigent Jiří Bělohlávek. Vrcholem koncertu bude program UMIERA PIEKNO polské zpěvačky Agy Zaryan proslulé nejen v Polsku, ale i v Evropě a USA. Program UMIERA PIEKNO, který při svém uvedení v Polsku vyvolal senzaci, obsahuje výjimečné písně klavíristy Michala Tokaje na slova poezie vzniklé v době Varšavského povstání ve 2. světové válce. V důsledku náročných podmínek (spojení se smyčcovým orchestrem) je program uváděn velmi zřídka. S Agou Zaryan vystoupí Michal Tokaj Trio.


JAZZ V RUDOLFINU Z českých umělců vystoupí všichni držitelé ceny Anděl Akademie populární hudby za nejlepší jazzové album za posledních pět let: Jaromír Honzákse svým česko-polským kvartetem, David Dorůžka se švédskou zpěvačkou Josefine Lindstrand, Vertigo Quintet s Dorotou Barovou a Ondřej Pivec s hosty z USA: kytaristou Jakem Langleym a saxofonistou Joelem Frahmem. Dále vystoupí Beata Hlavenková s Lenkou Dusilovou, Libor Šmoldas Trio a Petr Zelenka Quartet. Dirigovat bude Leoš Svárovský.

Koncert pořádá agentura Wolf Star Productions a dramaturgicky jej připravilo jazzové vydavatelství Animal Music, které vydává alba všech uvedených českých hudebníků. Koncert je součástí Dnů Varšavy v Praze, které pořádá Polské velvyslanectví. Předprodej vstupenek zajišťuje Ticketpro.


Redakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice jazzisté.]