INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Kytarista PETR ZELENKA a jeho nové CD
24/9/2008 | Redakce JazzDnes

Tisková zpráva
Jazzový kytarista PETR ZELENKA vydává na labelu ANIMAL MUSIC dlouho očekávané nové album MEMORY FLASH

Třicetiletý jazzový kytarista a skladatel Petr Zelenka, který zahájil profesionální dráhu na české scéně již v 18-ti letech, vydal v září 2008 své druhé album Memory Flash. Album, které obsahuje osm Zelenkových autorských instrumentálních skladeb, vzniklo za účasti věhlasných hudebníků působících převážně v Paříži, kde Petr Zelenka dlouhodobě žil a pracoval v letech 2003 – 2007. Na alt a soprán saxofon hraje Francouz Olivier Zanot, na kontrabas Izraelec Yoni Zelnik a na bicí a perkuse Kanaďan Karl Jannuska. Kompozice obsažené na albu jsou ovlivněné jak současným jazzem, tak arabskou, skandinávskou a moravskou lidovou hudbou. Zelenkova hudba se, podobně jako hudba jeho kolegů, kamarádů a častých spolupracovníků – Davida Dorůžky a Jaromíra Honzáka – pohybuje na pomezí žánrů, hranice mezi jazzem a ostatními styly je velmi neostrá. Autentická a myšlenkově bohatá Zelenkova hudba je tak zasazena do kontextu současného evropského autorského jazzu. Album vzniklo ve studiu Svárov ve spolupráci se zvukovým mistrem Lukášem Martinkem, mastering provedl proslulý Bob Katz ve studiu Digital Domain v USA. Design alba je dílem Aleše Najbrta a fotografa Václava Jiráska.

Kytarista PETR ZELENKA a jeho nové CDSeznam skladeb na albu Memory Flash:

1. Hidden Time
2. Puzzle
3. Prayer
4. Infiltration
5. Lost Pearl
6. Za sedmero horami
7. Memory Flash
8. Melting Point

Album Memory Flash vychází 22. září 2008 na nezávislém jazzovém labelu Animal Music http://www.animalmusic.czkterý provozuje Petr Ostrouchov, bývalý člen skupiny Sto zvířat, autor filmové hudby (např. Želary), advokát a jazzový fanoušek. Na labelu Animal Music dosud vyšlo pět alb – Organic Quartet: „Never Enough“; Jaromír Honzák Quartet: „A Question To All Your Answers“ (Anděl za nejlepší jazzové album roku 2007); Libor Šmoldas Trio: „On The Playground“; David Dorůžka: „Silently Dawning“ a Ondřej Pivec: „Overseason“. Paralelně se Zelenkovým albem vychází nyní též album Vertigo Quintetu s hostující Dorotou Barovou z Tara Fuki. Distributorem alba je v České republice a Slovenské republice SONY BMG MUSIC, celosvětově bude album v nabídce obchodu http://www.cdbaby.com

Album vychází s grantovou podporou Ministerstva kultury, Hudební nadace OSA, Nadace Život umělce a Nadace Českého hudebního fondu a ve spolupráci s agenturou Bon Art Productions.

Album Memory Flash bude pokřtěno v rámci českého miniturné s hudebníky, kteří jej se Zelenkou nahráli, a to v průběhu listopadu 2008. Termíny koncertů i křtu budou oznámeny. Ještě předtím ovšem Petr Zelenka se svým „českým“ kvartetem vystoupí v rámci koncertu „JAZZ V RUDOLFINU“ dne 8. října v pražském Rudolfinu (další účinkující: Aga Zaryan (PL), David Dorůžka, Vertigo Quintet a Dorota Barová, Jaromír Honzák Quartet, Beata Hlavenková Trio a Lenka Dusilová, Ondřej Pivec Organic Quartet, Libor Šmoldas Trio, Pražská komorní filharmonie).


Redakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice OSOBNOSTI.]