INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Špičkový jazz z New Yorku na Kladně
7/1/2009 | Redakce JazzDnes

Špičkový jazz z New Yorku na Kladně


Není to poprvé, co v kladenském Jazz clubu přivítáme zahraniční jazzmany,
ale koncem ledna nás čeká v kladenském divadélku opravdu mimořádný umělecký zážitek. Představí se muzikanti, kteří patří ke světovým jazzovým celebritám.
DONNY McCASLIN je flétnista a tenorsaxofonista, který patří k hlavním oporám nejlepšího amerického bigbandu Maria Schneider Jazz Orchestra. ANTONIO SANCHEZ je stálým členem Pat Metheny Group, častým spoluhráčem Chicka Corey a patří k hlavním bubenickým hvězdám značky Yamaha. Kontabasista SCOTT COLEY hrál v Herbie Hancock Triu a je skvělým aranžerem i skladatelem, který ovlivnil řadu svých mladších kolegů v USA i Evropě. Proto zveme všechny fanoušky moderního jazzu a současné hudby, aby si nenechali ujít jediný koncert tohoto comba v České republice.

DONNY McCASLIN TRIO
25.ledna (neděle) od 20:00, kladenské divadélko


vstupné 300 Kč,-(studenti 200,-), předprodej restaurace kladenského divadélka denně od 11 do 23 hodin, rezervace http://jazz.club.kladno@volny.cznebo tel.605 229 440

Špičkový jazz z New Yorku na KladněJAZZ CLUB KLADNO
(tisková informace)


Jazz Club Kladno vstoupil na podzim roku 2008 do svojí 5.sezony. Během let 2004 – 2008 jsme uspořádali 23 koncertů i divadelních představení, které navštívilo cca 6000 posluchačů.

V rámci jazzového klubu přivádíme do Kladna zajímavé a originální hudebníky z celé ČR i ze zahraničí. Hlavním kritériem při výběru muzikantů není jejich komerční potenciál, avšak výhradně kvalita a originalita. Jazzový klub je žánrově značně otevřený a zabývá se i dalšími příbuznými žánry jako je blues, crossover, etnická hudba nebo i jazzem ovlivněné divadlo. V naší dramaturgii se snažíme střídat koncerty málo známých, ale mimořádně kvalitních umělců, s relativně populárnějšími osobnostmi s cílem, aby alespoň některé akce byly finančně samonosné.

Důležitým cílem projektu je vytvořit podnětné prostředí pro komunikaci členů i příznivců jazzového klubu. Proto chystáme speciální interaktivní www stránky, které budou sloužit pro výměnu názorů, tipů a amatérské recenze. Další naši aktivitou jsou jam sessions, které se odehrávají čtvrtletně v kladenské kavárně Atelier pod názvem Jazzové jednohubky.

Naše akce jsou navštěvovány čím dál tím více i kladenskou mládeží, na většinu akcí poskytujeme studentské slevy a provádíme propagací na středních školách. Jazzový klub se stal oblíbeným společenským centrem, kde se v uvolněné a snobismu prosté atmosféře scházejí lidé, kteří se rádi potěší tvořivým a originálním uměním.

Koncerty jsou s vyjímkou prázdnin pořádány cca jedenkrát měsíčně, na organizaci se podílí skupina 4 členů občanského sdružení Arteum. Ekonomika projektu je postavena díky omezeným finančním zdrojům na co největší efektivitě vynaložených prostředků. Mnoho z činností zajišťují členové Artea zdarma a ve svém volném čase. Projekt je každoročně sponsorován granty kulturní komise při Radě statutárního města Kladno.

V Jazz clubu Kladno hráli :

David Dorůžka Trio
Pavla Milcová + Peter Binder
Divadlo Vizita
Miroslav Vitouš
John Abercrombie+Joe Beck (USA)
Luciano Biondini + Javier Girotto (It)
Erika Stucki+ Low Life (SUI/USA)
Marta Topferová Trio (USA/CZ)
Ida Kelarová+Jazz Famelija
Dan Bárta+Robert Balzar Trio
Ondřej Pivec + Organic Quartet
Karel Růžička Trio
Yellow Sisters
Jablkoň
Yvonne Sanchez
a další

Jazz club Kladno připravuje :

Camael (etnofolk, CZ)
Luciano Biondini - Godard – Reijseger (jazz, IT/FR)
Chris Cheek+Jaromír Honzák (jazz, USA/CZ)
Zdeněk Zdeněk+Dáša Andrtová (folk-jazz, CZ)
Rudy Linka Trio (USA/CZ)DONNY McCASLIN TRIO
25.ledna (neděle) od 20:00, kladenské divadélko


Redakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice OSOBNOSTI.]