INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Polička Jazz Festival 2009
15/3/2009 | Redakce JazzDnes

Polička Jazz Festival 2009
15.-18.4. 2009Středa 15. 4. 2009, Divadelní klub od 20. 00 h
Robert Balzar Trio (CZ)
Robert Balzar - kontrabas, Stanislav Mácha - piano, Jiří Slavíček - bicí
Kapela, která v roce 2000 vystoupila na I. Jazzovém setkání v Poličce, patří nepochybně k tomu nejlepšímu v našem jazzu. Vedle vlastní tvorby spolupracuje s řadou velkých hudebních osobností, slaví úspěchy na našich i zahraničních podiích, každé její nové album je událostí na jazzové scéně.
http://www.robertbalzar.cz

Čtvrtek 16. 4. 2009, Divadelní klub od 20.00 h
One Hand Jack (CZ)
Hudebně-divadelní projekt Divadla Akropolis podle námětu Stefana Benniho, režie: Petr Hašek, hrají: Ivana Huspeková a Ondřej Pšenička, hudba: Robert Balzar, zpěv: Dan Bárta
Jazzový příběh plný magie, ostrých slov, gangsterů, mafiánských intrik a hlavně šíleně dobré muziky. Pach whisky se mísí s kouřem z doutníků a černý bůh Manitù Mingus sestupuje na zem. Jazzová gangsterka o chlapci, který touží hrát na nějaký hudební nástroj, ale má pouze jednu ruku.


Pátek 17. 4. 2009, Tylův dům od 19.00 h
wrgha POWU orchestra (CZ)
Tomáš Sýkora - vedoucí, skladatel, piano, Nina Marinová - housle, Milan Jakeš -housle, Martin Kroupa - viola, Petra Reksoprodjo - cello, Jakub Šnýdl - klarinet, Dušan Navařík - flétna, Michal Šťulík - akordeon, Michal Šinka - kytara, Vlado Micenko -kontrabas, Cyril Lojda - bicí, perkuse
Velice osobitý orchestr zaměřený na interpretaci vlastních skladeb pohybujících se na pomezí hudebních žánrů a stylů. Skladby jsou komponované pod vlivem současné hudby, jazzu, filmové hudby. Originální nástrojové obsazení kopíruje uspořádání symfonického orchestru v minipodobě. Orchestr pravidelně vystupuje na pražských i mimopražských alternativních scénách, má za sebou úspěšnou účast na hudebních festivalech.
http://www.myspace.com/wrghapowu

Yvonne Sanchez - My Garden (CZ/SK/BRA/MEX)
Yvonne Sanchez - zpěv (Cuba/PL), Dano S. - bicí (SK), Matej Benko - klávesy (SK), Rasto Uhrik - kontrabas (SK), Flavia Torga - perkuse (Brazil), Tiago Ferreira - kytara (Brazil), Lukáš Martínek - kytara (CZ), Jonathan Ramirez Garcia - zpěv (Mexico)
Zpěvačka polsko-kubánského původu Yvonne Sanchez patří k vokální špičce českého jazzu. Do Poličky přijíždí již počtvrté, tentokrát s pořadem My Garden, což je mimořádně úspěšné album ze září loňského roku. Album dlouho figurovalo v žebříčcích nejprodávanějších alb a bylo nominováno na výroční ceny Akademie populární hudby v kategorii Jazz & Blues i v hlavní kategorii Album roku. Koncerty Yvonne Sanchez s jejím medově sametovým hlasem jsou vždy velkým zážitkem.
http://www.myspace.com/sanchezyvonne


P. J. Ryba & The Fish Men (CZ)
P. J. Ryba - basové kytary, Tomáš Křemenák - saxofony, akordeon, Jiří Kollman - perkuse, bicí, Petr Valášek - basklarinet, zpěv, Milan Krajíc - saxofony
Jazz, rock, klasickou i populární hudbu dokáže na svých koncertech propojit světoznámý jazzový virtuóz na bezpražcovou baskytaru, exkluzivní hráč amerického výrobce nástrojů Fender Pavel Jakub Ryba a jeho The Fish Men. Jejich koncerty se vyznačují nevšedním hráčským nasazením, dynamikou, radostí ze hry a přitahují nejen příznivce jazzové hudby. P. J. Ryba spolupracuje s řadou světových hudebních velikánů, jeho album bylo nejvýše oceněným titulem v Jazzize Magazine (USA), v současnosti se chystá na turné do USA.
http://www.pjryba.com

Sobota 18. 4. 2009, Tylův dům od 19.00 h
Yellow Sisters (CZ)
Antonia Tereza Nyass, Bára Vaculíková, Lucie Hawa Goldin, Léňa
Čtyři hlasy, čtyři srdce, čtyři přístupy jak uchopit melodii, rytmus, náladu a vytvořit hudbu. Yellow Sisters je ženská vokální skupina, která svým zpěvem prochází s lehkostí napříč žánry soulu, funky, r´n´b, world music, jazzu i reggae. Ve svých autorských písních experimentují s hlasem a hledají originální způsoby vyjádření melodie a rytmu.
http://www.yellowsisters.com


La Parada (CZ)
účinkují hudebníci Jazz Efterrätt a Českého národního symfonického orchestru
Pod názvem La Parada se skrývá uskupení zkušených muzikantů kolem kytaristy Lukáše Chejna (Jazz Efterrätt) a trumpetisty Jana Hasenöhrla (Český národní symfonický orchestr), kteří jsou i autory většiny skladeb. Stejnojmenné CD, vzniklé jako společná nahrávka Jazz Efterrätt a ČNSO, se setkalo s velkým ohlasem kritiky i posluchačů. Vystoupení nápaditého a zároveň umělecky hodnotného projektu muzikantů světové úrovně slibuje nevšední hudební zážitek.


Elizabeth Lohninger Quartet (USA/CZ)
Elisabeth Lohninger - zpěv, Walter Fischbacher - klavír, klávesy, Petr Dvorský - kontrabas, Otto Hejnic - bicí
Mnoha cenami ověnčená americká zpěvačka rakouského původu Elizabeth Lohninger je provázena přívlastky jako emotivní, vzrušující, oslnivá, či inspirující. S pianistou Waltrem Fischbacherem spolupracuje již 15 let a kromě pravidelného vystupování v prestižních newyorských hudebních klubech navštěvuje často i Evropu. Součástí jejího současného turné je i festivalové vystoupení v Poličce.
http://www.myspace.com/lohninger

Ruchadze Band - Amsterdam Beyond (NL/CZ)
Konstantin Ruchadze - kytary, zpěv, Lukáš Martinek- kytara, Viliam Béreš - klávesy, Marek Eichler - baskytara, Petr Eichler - bicí, Léon Kemper - kytary, Paul van der Feen - saxofon
Ojedinělý kosmopolitní projekt na české hudební scéně pod vedením světoběžníka Konstantina Ruchadzeho, inspirovaný hudbou jako celkem, hudbou stylově a dimenzionálně nezávislou na prostoru a čase. Kromě vlastních skladeb má na programu vlastní úpravy bluesové, rhythm & bluesové a soulové klasiky. Jejich poslední album Adventurer, které představuje fúzi stylů rhythm and blues, jazzu, rocku a soulu, bylo s nadšením přijato publikem i holandskou hudební kritikou.
http://www.ruchadzeband.com


Výstava fotografií - Jiří Hanke: Stop Time
Přední český fotograf a autor několika fotografických publikací představuje kolekci portrétů českých i světových jazzových muzikantů, které pořídil během uplynulých desetiletí. Fotografie jsou součástí výpravné publikace Stop Time vydané v roce 2003. Výstava bude k vidění 17. a 18. 4. v Tylově domě.Redakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice OSOBNOSTI.]