INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Elizabeth Lohninger a Fischbacher Trio na JAZZFESTU BRNO
23/4/2009 | Redakce JazzDnes

JAZZFESTBRNO 2009 představí rakouskou zpěvačku Elizabeth Lohninger a Fischbacher Trio

V sobotu 25. dubna 2009 vystoupí v rámci osmého ročníku mezinárodního jazzového festivalu JAZZFESTBRNO 2009 Elizabeth Lohninger a Fischbacher Trio. Koncert se koná v Divadle Husa na provázku od 20 hodin.Rakouská jazzová umělkyně, zpěvačka Elisabeth Lohninger, patří spolu se svou doprovodnou kapelou Fischbacher Trio mezi jazzovou elitu. Působí na publikum svými groovy na míru ušitými vlastním kompozicím a bezmeznou radostí ze zpěvu a hudby. Její texty jsou hluboké a optimistické a unášejí posluchače na cestu do míst mimo čas a prostor.

Kapelu Fisbacher Trio která zpěvačku Elisabeth Lohninger doprovází, tvoří Walter Fischbacher – klávesy, Petr Dvorský – kontrabas a Otto Hejnic – bicí.

Festival se díky velkorysosti svých partnerů řadí mezi nejvýznamnější akce svého druhu a za sedm let svého trvání si vydobyl kredit nejlepší jazzové akce roku v České republice.

Více informací o festivalu a také o Elisabeth Lohninger je možné vyhledat na internetových stránkách
http://www.jazzfestbrno.cz

Rakouské kulturní fórum v Praze si jako součást Rakouského velvyslanectví v České republice klade za cíl přispět ke zprostředkování věrného a obsáhlého obrazu Rakouska na poli kultury. Vedle prezentace rakouského výtvarného umění, designu, architektury, hudby, literatury, divadla, filmu, nových médií, vědy, vzdělávání, publicistiky a dalších oborů vystupuje Rakouské kulturní fórum jako pojítko mezi rakouskou a českou kulturou, ale i kulturami dalších zemí.

Redakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice jazzisté.]