INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

IBERICA 2009 přiveze španělské umělce
6/5/2009 | Redakce JazzDnes

IBERICA 2009 přiveze španělské umělceIBERICA 2009 přiveze španělské umělce

Festival Iberica se letos uskuteční již po šesté. Ve dnech 19.-22.srpna 2009 moravské město Boskovice opět ožije chytlavým flamenkovým rytmem. Festival nabídne koncerty v několika městech po celé ČR, otevře ovšem opět také flamenkové kurzy pro všechny zájemce a milovníky iberské hudby a tance. Otevřeny budou třídy flamenkového tance, kytary, perkusí, salsy a nově i kastanět – to vše v prostorách boskovického zámku.


Pro zájemce o flamenkový tanec máme připravenu lektorku CARMEN ALVAREZ.

IBERICA 2009 přiveze španělské umělceCarmen začala tancovat flamenko již ve čtyřech letech ve své rodné Málaze. Později tamtéž vystudovala i taneční konzervatoř; během studia se zdokonalovala na workshopech špičkových tanečnic flamenka, jakými jsou Eva Yerbabuena a Sara Baras. Současný tanec studovala u brazilského tanečníka Thome Araujo.
Po ukončení Konzervatoře odešla Carmen do Madridu, kde se se stala členkou taneční skupiny „Baile Jabera“, která se svou taneční verzí Bizetovy Carmen vystupovala po celém světě.
V následujících letech žila v Anglii, kde úspěšně vystupovala a působila jako profesorka tance na prestižní Liverpool Institute of Performance Art založenou Paulem Mc Cartneym.

Po svém návratu do Španělska zdokonalovala Carmen své taneční umění v Seville u nejslavnějších postav současného flamenka, jakými jsou např. Javier Latorre, Farruquito, Isabel Bayón, Manuel Soler a především Israel Galván, který byl pro Carmen jednou z největších tvůrčích inspirací. Brzy se stává členkou jeho tanečního ansámblu a spolu s ním vystupuje v nejznámějších představeních „Galvanicas“ a „Torero Al-lucinogeno“

Od roku 2002 žije Carmen v Granadě – po angažmá v ansámblu legendárního tanečníka Maria Mayi se v roce 2004 přestěhovala do horské vesničky Monachil na úpatí Sierry Nevady, kde má také své taneční studio „Cueva de la Luz“. Do tohoto nádherného místa, výjimečného svým autentickým prostředím jeskynních obydlí, typických pro tuto oblast Andalusie, přijíždí za Carmen žáci z celé Evropy, Japonska i mnoha ostatních zemí.
Umění Carmen Alvarez vychází z kořenů flamenka , zároveň je však Carmen i zanícenou a nadšenou hledačkou nových cest a uměleckých spojení. Při svém nedávném turné po Skandinávii např. s úspěchem použila lidovou hudbu Faerských ostrovů jako nový vyjadřovací prostředek pro jeden z nejstarších flamenkových tanců – majestátní Seguiriyas.


http://www.carmenflamenco.com


Více informací k festivalu i workshopům naleznete na http://www.iberica.cz
Festival IBERICA
19. - 22. srpna 2009
Boskovice

Redakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice OSOBNOSTI.]