INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Jaromír Honzák - Little Things
17/8/2009 | Redakce JazzDnes

Jaromír Honzák - Little ThingsČeský jazzový skladatel a kontrabasista Jaromír Honzák vydává páté autorské album „Little Things“

Jaromír Honzák je jedním z čelných představitelů české jazzové scény, jehož význam a aktivity dávno přesáhly české hranice. Výsledky jeho autorské tvorby jsou netrpělivě očekávány a jsou vždy událostí. Právě vycházející album s názvem Little Things je pátým Honzákovým autorským albem, přičemž obě předchozí alba Present Past (2003) i A Question To All Your Answers (2007) byla oceněna cenou Akademie populární hudby „Anděl“ za nejlepší jazzové album roku. Album Little Things obsahuje sedm vlastních Honzákových skladeb a jednu skladbu (na albu též účinkujícího) kytaristy Davida Dorůžky.
Sestavu hudebníků doplňují standardní Honzákovi spoluhráči z Polska - bubeník Lukasz Zyta a klavírista Michal Tokaj a na kvintet doplňuje kapelu americký saxofonista Chris Cheek, smyčcové kvarteto Pražské komorní filharmonie. Album vychází (stejně jako předchozí Hozákovo album) na labelu Animal Music.

Jaromír Honzák - Little ThingsAlbum bude pokřtěno na unikátním a neopakovatelném koncertě pořádaném v den Honzákových 50. narozenin dne 31. srpna 2009 od 19:00 v pražském Paláci Akropolis kmotry alba budou Iva Bittová a Marek Eben. Honzák na koncertě vystoupí v celkem sedmi sestavách, s nimiž v minulosti koncertoval či stále koncertuje – vystoupí Honzákův současný kvartet, dále Quartet East s Piotrem Baronem, Kubou Stankiewiczem a Jiřím Slavíčkem, Face of the Bass s hostující Beatou Hlavenkovou, Bratři Ebenové, pouze pro tuto příležitost obnovená sestava Čikori s Ivou Bittovou, Vladimírem Václavkem, Milošem Dvořáčkem a Františkem Kučerou a několik dalších sestav.

Album Little Things vzniklo s laskavou podporou Ministerstva kultury České republiky, Polského institutu v Praze, Hudební nadace OSA, společnosti ADVAL s.r.o., v partnerství s hlavním městem Prahou a ve spolupráci s největším českým výrobcem klavírů – firmou PETROF. Autorem obalu alba je významný grafik Aleš Najbrt ve spolupráci s fotografem Adamem Holým. Album bylo nahráno a smícháno ve studiu Sono Records, mistrem zvuku byl Milan Cimfe. Mastering alba pořídil Gene Paul v newyorském studiu DB Plus Digital Services.

Redakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice jazzisté.]