INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Představujeme: CD Kacu!
6/11/2009 | Redakce JazzDnes

Představujeme: CD Kacu! KACU! VYDÁVÁ PRVNÍ ALBUM
O ŽENSKÝCH A CHLAPECH, SLIMÁKOVI A CIBULI

Black Point music

KACU! je nové jméno na domácí hudební scéně. Přináší neklidnou, někdy až extatickou hudbu, která využívá postupy lidové hudby, šansonu, jazzu, ale také vážné a soudobé hudby. Výběr textů se opírá o vlastní invenci hudebníků i o světové autory (R. M. Rilke, Čuang C, J. Vrchlický, R. Thákur apod.)
Název KACU! je převzat ze zenbuddhismu a patrně nejlépe jej vystihuje ve své knize Tajné dějiny hudby Vlastimil Marek: „Kacu! je slovo, které křičí, ba přímo řvou, mniši zenového buddhismu v okamžiku, kdy už si nevědí únavou nebo bolestí rady nebo když cítí, že jsou téměř na pokraji řešení hádanky života.“

Představujeme: CD Kacu! Skupinu tvoří tři zkušení a navíc vzdělaní hudebníci - Eva Gina prošla souborem Czaldy Waldy (zpěv, violoncello, morin chur) a je autorkou nového trojlístku. Doplňují ji Aleš Obkráčil (kontrabas) a Tomáš Rohleder (bicí) – oba druhdy v souboru Maraca. Na svou tvorbu se dívají svérázně a s velkou dávkou nadhledu: „Z čeho čerpáme? Klasika, lidovky, orient, jazz, láska, punk, fórky, příroda, hospoda, tělo, čokoláda, šanson a kabaret, radost a vůně…“, říká Eva Gina. Zdá se, že nová kapela, která už více než rok pilně koncertuje, je velkým příslibem pro domácí progresivní scénu.
První album O ŽENSKÝCH A CHLAPECH, SLIMÁKOVI A CIBULI vyjde 25.října u Black Point music.

Křest: 20. 11. ve 20h. Loft577, Zlín; 4.12. ve 20h. Tro3jka, Brno; 11.12. ve 20h. Rybanaruby, Praha

http://www.myspace.com/kacukacuRedakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice nové tváře.]