INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Představujeme CD: Vojtěch Procházka - Amoeba´s Dance
23/4/2010 | Redakce JazzDnes

Představujeme CD: Vojtěch Procházka - Amoeba´s Dance Tisková zpráva

Klavírista Vojtěch Procházka vydal debutové album svého Tria s norskými spoluhráči

Vojtěch Procházka, známý dosud především jako klavírista a jeden z autorských pilířů oceňované kapely Vertigo Quintet nositele ceny Anděl za jazzové album roku 2005 a nominované na tutéž cenu za rok 2008) a momentálně žijící v norském Oslo, vydává debutové album svého Tria, které provozuje se svými norskými spoluhráči, Adrianem Myhrem (kontrabas) a Tore Sandbakkenem (bicí).
Album nese název Amoeba´s Dance a na labelu Animal Music vychází počátkem března 2010. Repertoár alba je rovnoměrně rozdělen mezi Procházkovy vlastní skladby a originálně uchopené verze skladeb jiných autorů (Herbie Nichols, Kurt Weill, Paul Motian, Ornette Coleman). Hudba Procházkova Tria je nesmírně invenční a vyznačuje se autentickým a velmi osobitým přístupem. Album bylo nahráno ve Studiu Svárov ve spolupráci s Lukášem Martinkem, mix provedl August Wanngren ve studiu „We Know Music“ v Kodani a mastering Gene Paul ve studiu DB Plus v New Yorku. Obal alba je dílem grafika Aleše Najbrta a norského fotografa Andrease Ulva.

Představujeme CD: Vojtěch Procházka - Amoeba´s Dance 1. Freebop (Vojtěch Procházka) 2. River (Vojtěch Procházka)
3. Sketch (Vojtěch Procházka)
4. Cro-Magnon Nights (Herbie Nichols) 5. Liebeslied (Kurt Weill) 6. Etude (Paul Motian)
7. 2300 Skiddoo (Herbie Nichols) 8. Time (Vojtěch Procházka)
9. Una Muy Bonita (Ornette Coleman)

Vojtěch Procházka – klavír
Adrian Myhr – kontrabas
Tore Sandbakken – bicí


Vojtěch Procházka

(1981) absolvoval Vyšší odbornou školu Jaroslava Ježka v Praze. V letech 1997 a 1998, během svého pobytu v texaském Houstonu byl členem Lamar HS Orchestra. Studoval klasickou interpretaci u Ivany Girsové, improvizaci u Stanislava Máchy a Davida Dorůžky a skladbu u Karla Růžičky st. Spolupracuje s významnými osobnostmi české jazzové scény, jako jsou David Dorůžka, Karel Růžička jr., Petr Zelenka, Jaromír Honzák (podílel se na albu A Question To All Your Answers). V roce 2004, jako člen Daniel Šoltis Tria, získal Procházka na soutěži Junior Jazz ocenění Nejlepší jazzová skupina roku 2004. Byl lídrem sextetu věnovaného Theloniu Monkovi Thelonica. Od roku 2004 je členem Vertigo Quintetu, s nímž nahrál všechna alba – Vertigo Quintet (Amplion Records, 2005), Live U staré paní (Amplion Records, 2006) a Vertigo Quintet a Dorota Barová (Animal Music, 2008). V roce 2007 spolupracoval Procházka na albu dua Tara fuki Auris. Po studiích v Paříži studuje a žije v současné době v norském Oslo a kromě Tria s norskými spoluhráči Tore Sandbakkenem a Adrianem Myhrem se v triu s houslistkou Harpreet Bansal a tablistou Andreasem Bratliem věnuje indické hudbě.

Kontakty:

http://www.myspace.com/vojtechprochazka

http://www.animalmusic.cz


Redakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice jazzisté.]