INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Desátý ročník (nejen) Jazzového dýchánku ve Velkých Opatovicích je tu!
9/6/2010 | Redakce Jazzdnes

Desátý ročník (nejen) Jazzového dýchánku ve Velkých Opatovicích je tu!


(nejen) Jazzový dýchánek patří už delší dobu mezi tradiční předprázdninové festivaly a do Velkých Opatovic přiváží každý rok velká jména českého i středoevropského jazzového nebe. V zámeckém areálu Velkých Opatovic se tak vystřídali Dan Bárta, Yvone Sanchéz and Brazilian Groove, Boogie Boys, Jan Spálený, Gulo Čar nebo Ondřej Havelka. A letošek rozhodně nebude výjimkou. O post nejzajímavější kapely se totiž pravděpodobně svede pekelná bitva mezi Lacem Deczim který vystoupí s kapelou Celula New York, a skupinou Top Dream Company kteří mají ve svém středu Vojtu Dyka a Ondřeje Rumla. V pozadí ale téměř najisto nezůstane ani nikdo další z jazzově-bluesové trojice Atarés, Zastavárna Blues Band a Pitch Bender.
A co víc... vloni přijela Julie – embéčko, které objelo svět. A letos do Opatovic dorazí autoveteráni ještě o poznání starší. Je tedy na co se těšit!


Prosím, seznamte se s účinkujícími!

LACO DECZI and CELLULA NEW YORK (USA)
Laco Deczi se narodil 29. března 1938 v Bernolákově, v bývalém Československu. Dnes je to ale významný americký jazzový trumpetista a hudební skladatel, umělecký vedoucí jazzového souboru Jazz Celula New York. Jeho kariéra začala v 50. letech kdy hrával amatérsky v Bratislavě. Počátkem 60. let odjel do Prahy, kde vystupoval již jako profesionál v SHQ Karla Velebného a v roce 1967 založil vlastní kapelu Jazz Celula, na niž navázala po emigraci do Spojených Států Cellula New York. S tou nyní koncertuje po celém světě.

Laco Deczi - trubka
Brian Charrette - klavír
Nob Kinukawa - basová kytara
Vajco Deczi - bicí


http://www.lacodeczi.comTOP DREAM COMPANY (CZ)
Kapela T.O.P. Dream Company je dvanáctičlenná parta, inspirovaná funky-soulovou hudbou. Mezi své vzory počítá bandy jako Tower of Power nebo Earth, Wind and Fire, které svou energií a přístupem k hudbě uchvátily už několik generací hudebních posluchačů. Během své existence kapela spolupracovala se zpěváky jako Felix Slováček jr., Alphonse Llupi nebo Ted Whang.
A jak co nejpřesněji speifikovat jejich hudbu? Když hrají, je jich plné pódium a plný sál. Mají v sobě neuvěřitelnou energii a roztančí vás, i když si jejich hudbu pouštíte jen ze záznamu.

Marta Balážová, zpěv
Vojtěch Dyk, zpěv
Ondřej Ruml, zpěv
Lukáš Koudelka, trubka
Petr Harmáček, trubka - bandleader
David Fárek, alt sax
Zbyněk Polívka, tenor sax
Robert Mitrega, baryton sax
Michael Krásný, basová kytara
Karel Bárta, el. kytara
Jan Bálek, klávesy
Ondřej Pomajsl, bicí

http://www.topdream.org

ATARÉS (Cuba, Rus, CZ)
Band s nejmezinárodnějším složením hraje zejména latinsko-americkou a kubánskou hudbu jak v tradičním provedení tak s príměsí jazzu, funku a reggae. A v repertoáru má skladby převzaté i vlastní. Frontmanem souboru je havanský rodák, zpěvák a kytarista Frank Hernandéz, jehož zápal a šmrnc doplňují ruský kytarový virtuoz a skladatel Boris Gagloev a osvědčená rytmická sekce, baskytarista Rostislav Máca a bubeník Marián Petržela. Jako stálí hosté pak se skupinou vystupují Bharatha Rajnošek, saxofonista známý z projektu Švihadlo, a ukrajinský akordeonista Konstantin Mankovsky.
Ti cšichni pak nenechají vůbec nikoho chladným. Na koncertech Atarés se tančí, zpívá a veselí, protože spojením ohnivého kubánského temperamentu a evropského racionálního pohledu vzniká originální celek, který doběla rozžhaví úplně všechny.

Frank Hernandéz - kytara, zpěv
Zdeněk Urbanovský - piano
Rostislav Máca - baskytara
David Jaroš - bicí, perkuse
Alexej Bondarev - saxofony, perkuse
Boris Gagloev - kytara (čestný člen)

http://www.atares.cz
ZASTAVÁRNA BLUES BAND (CZ)
Zastavárna Blues Band hraje velmi hutné moderní blues 21. století. Kapela jednoduše nechce hloupě papouškovat bluesové postupy tak, jak to dělá drtivá většina ostatních. Upgraduje proto žánr a propojuje ho se spoustou dalších - jazzem, funky, nebo metalem. A přitom respektuje kořeny žánru i jeho slavné klasiky. Inspiruje se jimi a její koncerty jsou plné odkazů. Jinými slovy jde o úplně nové staré blues.

Radek Malý - zpěv, harmonika Aivn - kytara,
Mr.Dizzy - baskytara, zpěv
Radek Dubsik - bicí
http://www.bandzone.cz/zastavarnabluesband

PITCH BENDER (SK,CZ)
Pitch Bender jsou finalisté celostátní soutěže Junior Jazz 2009 a jejich zpěvačka Sisa Fehérová získala tamtéž Cenu za nejlepší sólový výkon. Pak jsou ještě československou směskou s rozsahem od Košic (zpěv) až po Ústí nad Labem (baskytara). A nakonec jsou jazzově a funkově standardní i nadstandardní, protože hrají taky vlastní muziku. Výraznou osobností této sestavy je zpěvačka Sisa Fehérová s velmi specifickým hlasem. Na piano hraje Iva Korgerová, na saxofon Václav Kocián, na basu Václav Šebek a na bicí Petr Nohavica. A třešnička a dobrá rada na závěr. S Pitch Bender vystoupí na (nejen) Jazzovém dýchánku trumpetista z Philadelphie Tom Levecchia a jestli si někde seženete nedávno vydaný debut Virginology, rozhodně nebudete litovat.
Sisa Fehérová (SK) - zpěv
Iva Korgerová - piano
Dan Hasalik - kytara
Václav Kocián - tenor saxofon
Václav Šebek - baskytara
Petr Nohavica - bicí

http://www.myspace.com/pitchbenderbrno

Předprodeje :
INFOCENTRUM, Žleb 264, Velké Opatovice
tel: 516 477 303

KNIHKUPECTVÍ SELINGER, Kostelní 46, Jevíčko
tel: 461 325 661

MKS - Turistické informační centrum, Masarykovo nám.29, Letovice
tel: 516 476 790

INFORMAČNÍ STŘEDISKO, Masarykovo nám.1, Boskovice
tel: 516 453 253

KNIHKUPECTVÍ SELINGER, Čs.armády 83/4, Moravská Třebová
tel: 461 313 048


IX.(nejen) JAZZOVÝ DÝCHÁNEK se uskuteční
Kdy: v sobotu 19. 6. 2010 ve Velkých Opatovicích
Kde: – v areálu letního kina v zámeckém parku.
V kolik: - od 17h.
Vstupné: na místě 250Kč, v předprodeji 200Kč.A ještě skvělá příležitost pro přespolní zájemce: Nocleh je možné domluvit na Umělecko-průmyslové střední škole přímo ve Velkých Opatovicích a to na čísle: 777 855 714 - pí. Kovaříková. Cena za jednu noc je 190 Kč/osoba. Pokoje pro 2-3 osoby.


Redakce Jazzdnes

[Zpět na přehled článků v rubrice OSOBNOSTI.]