INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

V Mikulově se sejde 13. - 14.8. špička české nezávislé hudební scény
10/8/2010 | Redakce JazzDnes

V Mikulově se sejde 13. - 14.8. špička české nezávislé hudební scény


K vidění a slyšení budou i speciality připravené exkluzivně pro tento festival


Festival Eurotrialog Mikulov uvede o příštím víkendu již svůj 12. ročník. Dramaturgie po celý rok mapuje českou nezávislou scénu a do Mikulova zve ty nejlepší, které objeví, aby se zde představili na jednom pódiu po boku zavedených umělců. Vedle stálic české scény (Sto zvířat, Plastic People, Traband, Načeva, Fast Food Orchestra, Midi lidi) se představí řada nadějí (např. Kazety, Kuzmich Orchestra, Wotienke, Poletíme? včetně bloku umělců vydavatelství Indies MG: Poslední výstřel, Už jsme doma, Helemese, All Star Refjúdži Band, Jiří Dědeček s kapelou Úterý). Program doplní zahraniční hosté. Zejména maďarské Cimbaliband provází pověst cimbálového rocknrollu a frontman kapely je oprávněně nazýván Chuckem Berrym na cimbál.
„Výběrem nekomerční hudby se chceme odlišit od běžné festivalové produkce v ČR a ukázat směr, kterým se vyvíjí česká, ale i středoevropská hudba. Nezajímá nás popmusic, zajímají nás nové postupy, nové tváře, nové naděje“, doplňuje Hanzlík.

Mikulov se stane startovacím můstkem pro zajímavou a nabitou sezonu skupiny Už jsme doma, kteří jen pro tuto jednu příležitost pozvali zakládajícího člena Jindru Dolanského, aby si na festivalu společně zakoncertovali. Saxofonista Dolanský svou specifickou hrou určil a nastavil charakteristický sound Už jsme doma a již mnoho let není nijak hudebně aktivní. Sami členové skupiny berou mikulovské vystoupení jako velký svátek. Není tajemstvím, že zakladatel mikulovského festivalu Romek Hanzlík patřil dlouhá léta mezi kmenové hudebníky skupiny.
Už jsme doma v těchto dnech vydali v USA CD Jeskyně na značce Cunieform Records. Skupina se do USA chystá na několikatýdenní podzimní turné. Čeká je také společný projekt se skupinou The Residents a náročný podzim vyvrcholí velkolepým koncertem k 25tému výročí skupiny v pražské Arše.

Další specialitou mikulovského festivalu budou doprovodné koncerty nad střechami mikulovského náměstí - - na terase Ditrichštejnské hrobky vystoupí například Monika Načeva

Pozornost jistě přitáhne jistě i experimentální poezie
Slam Poetry v čajovém stanu.

Filmovou nabídku zpestří filmy české indie scény, k vidění bude například dokument 10 dní, které otřásly Japonskem (o turné českých skupin po Japonsku), Slet bubeníků, hudební videa TV Nota a mnoho dalších specialit.


Program 12. ročníku Eurotrailogu Mikulov 13.-15.8.2010:
(podrobné profily všech umělců a harmonogram na webu festivalu)

pátek 13.8.2010 amfiteátr od 18 hod
Helemese
Cro Magnon (B)
Songs from Utopia (CH)
Chor vážskych muzikantov (SK)
Midi Lidi
Traband
Poletíme?
Plastic People of The Universe
Poslední výstřel


sobota 14.8.2010 amfiteátr od 15:30 hod
Eman E.T.
Navigatorgong (PL)
Pristup (A)
Wotienke (ČR/NL)
Jiří Dědeček a kapela Úterý
Fast Food Orchestra
Kazety
Už jsme doma a Jindra Dolanský
Sto zvířat
Cimbaliband (HU)
All Star Refjúdži Band


sobota, 14.8.2010, 11:30, obří sud, zámek, od 11.30 hodin
Matějka a spol - Big Beat Othello


sobota, 14.8.2010, 13:30 terasa Ditrichštejnské hrobky od 13.30 hod
Kuzmich Orchestra

sobota, 14.8.2010, 17:00 stan u asmfiteátru od 17 hod
Slam poetryneděle, 15.8.2010, 13:30 Ditrichštejnská hrobka od 13.30 hodin
Monika Načeva a Justin Lavash


Stanování zdarma i hlídané parkoviště za mírný poplatek, úschovna kol a zavazadel, bezbariérový vstup, čajovna, mikulovská vinotéka. Děti do 15 let v doprovodu rodičů zdarma, studenti s ISIC a Euro 26 sleva 50 KčPředprodej: 2 dny za 430- Kč, Kč plus eventuelní poplatky sítí
Bez poplatků sítí vstupenky za 430 Kč přes festivalový web
http://www.eurotrialog.czCena lístků na místě: Dva dny za 550 Kč, jeden den za 350 Kč

termín: 13-15.8.2010.
místo: Mikulov – amfiteátr, Dietrichsteinská hrobka, obří sud - zámek
info:
http://www.eurotrialog.cz
Redakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice aktuálně.]