INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Iberica 2010 - ohlédnutí
31/8/2010 | Redakce JazzDnes

Iberica 2010 - ohlédnutíIBERICA 2010 je už pouhou minulostí - co se vlastně všechno událo?


Úterý 17.srpna 2010, den první:
Na flamenkové a salsa kurzy přijelo do Boskovic téměř 140 účastníků. Po slavnostním zahájení v zámeckém skleníku se spustila výuka v tanečních a hudebních kurzech.
Lektorka Petra Šťastná se ujala začátečníků, Lucka Čellárová středně pokročilých, Virginie Delgado pokročilých. Tanečník Alvaro Vargas roztančil salsychtivé a kytaristé se chopili nástrojů pod vedením Stanka Kohútka. Oproti všem důkladným přípravám se nakonec postavily neovlivnitelné okolnosti a španělští lektoři Ana Cali a Alfredo Mesa byli nuceni kvůli stávce španělských aerolinek zůstat o den déle na cestě. Jejich výuka se tak musela o den posunout.

Večer pak zahajovací fiesta dotvořila atmosféru dne prvního.

Iberica 2010 - ohlédnutíStředa 18.srpna, den druhý

Ve středu začaly další kurzy - compás pro tanečnice pod vedením Matúše Kohútka a také taneční techniky vedené Virginií Delgado - castaňuelas a tanec s vlečkou a mantonem. Dorazila také Ana Cali a Alfredo Mesa, takže pokročilé tanečnice a pokročilí kytaristé se mohli začít pod odborným vedením plně věnovat svým předmětům.

V Brně se ten večer v Konventu Milosrdných bratří uskutečnil první festivalový koncert. Umělci - klavíristka Ana Benavides a tanečnice Ana Cali s kytaristou Alfredem Mesou nadchli brněnské publikum.Iberica 2010 - ohlédnutíČtvrtek 19.srpna, den třetí

Kurzy běží podle plánu. Natáčet přijela brněnská televize a odpoledne startuje poslední z kurzů - intenzívní kurz hry na cajon, určený pro muzikanty a bubeníky. V Praze v divadle Archa vystoupí tento večer hvězda festivalu, flamenková tanečnice Lucia Guarnido, jejíž fotografie letos zdobí festivalové plakáty.


Iberica 2010 - ohlédnutíPátek 20.srpna, den čtvrtý

Festival i dílny se překlopily ke druhé půli a vše pomalu spěje k sobotnímu, závěrečnému dni, který vyvrcholí odpolední společnou závěrečnou fiestou v zámeckém skleníku a večerním koncertem v zámecké zahradě boskovického zámku.Iberica 2010 - ohlédnutíSobota 21.srpna, den pátý, poslední

Výuka v jednotlivých kurzech vrcholí, od rána se všude učí - tančí a hraje. Ve 13 hodin se ještě všichni účastníci dílen a lektoři naposledy dohromady setkají ve skleníku, aby předvedli, co se za těch pár dnů naučili, zbývá ještě poděkovat lektorům a nashledanou za rok..

Večerní koncert v zámecké zahradě pod širým nebem potěšil téměř tisícovku návštěvníků.. Skvělá Lucia Guarnido i všichni ostatní.. Díky za vše, za rok nashledanou.Martina Himerová, organizátorka


[Zpět na přehled článků v rubrice recenze akcí.]