INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Libor Šmoldas Quartet představí v USA nové album a natočí další
1/3/2011 | Redakce JazzDnes

Libor Šmoldas Quartet představí v USA nové album a natočí dalšíLibor Šmoldas Quartet představí v USA nové album a natočí další

Nové album jazzového kytaristy Libora Šmoldase a jeho skupiny Libor Šmoldas Quartet Live at Jazz Dock se těší neobvyklému zájmu posluchačů. Americkému publiku jej představí na koncertním turné od 24. března do 11. dubna.
Živá nahrávka Live at Jazz Dock je od prosince 2010 volně ke stažení na stránkách www.liborsmoldas.cz, k dnešnímu dni si jí stáhlo více než 1 500 posluchačů, což ji řadí mezi nejvyhledávanější jazzové tituly u nás. Úspěch alba umožnil skupině věc na naší jazzové scéně dosud nevídanou, prezentovat skladby z nové desky přímo v kolébce jazzu - Spojených státech amerických.
Během osmnáctidenního turné skupina navštíví pět amerických států a odehraje osm koncertů. Za zmínku určitě stojí vystoupení v prestižním newyorském klubu The Smalls, v klubu Trumpets v New Jersey, v Českém domě v New Yorku nebo na české ambasádě ve Washingtonu D.C. Kvartet zahraje také na třech amerických universitách, na Western Carolina University dokonce po boku legendárního saxofonisty Bobbyho Watsona! Během svého pobytu v zámoří Libor Šmoldas Quartet natočí novou desku, která bude obsahovat směs původní a převzaté tvorby. Vyjít by měla koncem letošního roku.
Vedle kytaristy Libora Šmoldase hraje kvartet ve složení Petr Beneš (piáno), Josef Fečo (kontrabas) a Tomáš Hobzek (bicí).

Redakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice OSOBNOSTI.]