INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Mikulovský festival Eurotrialog pokračuje 19.-20. srpna 13. ročníkem.
26/4/2011 | Redakce JazzDnes

Mikulovský festival Eurotrialog pokračuje 19.-20. srpna 13. ročníkem.

Vedle zavedených jmen dává příležitost novým tvářím a nezapomíná na speciality, které nejsou jinde k slyšení a vidění
.
Fanoušci v Mikulově pořídí 2 dny hudby za 350 Kč


Festival Eurotrialog Mikulov si za 12 let své existence vybudoval pověst jednoho z nejzajímavěji dramaturgicky obsazovaného festivalu.

Pořadatelé se vědomě vyhýbají střednímu proudu a sázejí především na kvalitní nekomerční hudbu. Jednoznačnou preferencí Eurotrialogu je dobrá kvalitní hudba, příjemné – téměř rodinné - zázemí a spokojený náročný divák. Také cenu vstupenky se pořadatelé snaží udržet na přijatelné úrovni. Dvoudenní program v amfiteátru vyjde letos na 350 Kč. Hudbymilovní fanoušci asi stěží najdou atraktivnější cenu vstupenek na obdobných festivalech.

Festival založil v roce 1999 člen hudební skupiny Už jsme doma Romek Hanzlík jako událost, kde se chtěl po skončení hudební kariéry nadále potkávat se svými slovenskými a rakouskými kolegy a přáteli - hudebníky. Romek Hanzlík vysvětluje:Slovensko a Rakousko patřily k našim nejčastějším zahraničním hudebním štacím a současně se naše agentura A.M.P. snažila dělat koncerty slovenským i rakouským kapelám u nás. A tak mě jednoho dne napadlo, že nebudeme jezdit pořád tam a zpátky, ale že se potkáme uprostřed cesty. A tak vznikl Eurotrialog. Festival na pomezí tří států“ .
U zrodu festivalu stál také Michal Kaščák, mj ředitel festivalu Pohoda a leader hudební skupiny Bez ladu a skladu: „Společně s Hanzlíkem jsme vymýšleli dramaturgii a oslovovali kapely. Třeba jsme takhle pro česko-slovenské publikum znovuobjevili Mariána Vargu, který tehdy žil v ústraní.“
Julia Hosek, managerka rakouských novovlných skupin dodává:„Na počátku stála fantastická myšlenka a teprve za pochodu jsme se učili, jak se dělá festival.“
Ke kuriozitám prvního ročníku patřil nápad Václava Koubka, který festival uváděl v kostýmu císaře Franze Josefa. Koubek chtěl zahájit festival rakousko-uherskou hymnou. Teprve na poslední chvíli se zjistilo, že jde o identickou skladbu, kterou nyní jako hymnu používá Německo.

Festival se ale již dávno neomezuje na umělce ze zakládajících tří států. Letos například jednou z ozdob programu bude islandské skupina. Ze Slovenska přijede Hrdza a Hvozd. Dramaturgie festivalu po celý rok mapuje především českou nezávislou scénu a do Mikulova zve ty nejlepší, které objeví, aby se zde představili na jednom pódiu po boku zavedených umělců. Vedle stálic české scény (Visací zámek, Tleskač, Neočekávaný dýchánek, Ahmed má hlad). zahrají i vycházející hvězdy české scény Čokovoko nebo skupina Dva. Program doplňují nová jména, například Žamboši, Projekt Lajka, Sousedi, Open Day, Nuck Chorris Gang. Eurotrialog každoročně uvádí speciality, které bývají k vidění a slyšení velice zřídka. Příkladem je skupina Dubbuj nebo jejich souputníci Vltava. V Mikulově vystoupí také Půlnoc skupina, kterou založil Mejla Hlavsa. Ta obnovila na jeden rok svoji činnost a půjde o jenu z mála příležitostí skupinu vidět ji na Moravě. Nebude chybět ani překvapivě obnovená skupina Kopir Rozsywal Bestar, kde hraje polovina Psích vojáků.Lahůdkou budou jistě i doprovodné koncerty nad střechami mikulovského náměstí (terasa Ditrichštejnské hrobky), kde se představí
Pavel Fajt či Vladimír Václavek. V čajovém stanu u amfiteátru je naplánována projekce sibiřských filmů Martina Ryšavého. Ten představí také svoji skupinu Bouchací šrouby.


Program 13. ročníku Eurotralogu Mikulov 19.-20. srpna 2011:

Dva

Půlnoc

Visací zámek

Tleskač

Ahmed má hlad

Pavel Fajt

Sousedi

Open Day

Bouchací šrouby

Hvozd

Hrdza

Žamboši

Kopir Rozsywal Bestar

Neočekávaný dýchánek

Čokovoko

Dybbuk

Vltava

Nuck Chorris gang

Projekt Lajka

Vladimír Václavek

Martin Ryšavý - filmy ze Sibiře
Stanování zdarma i hlídané za mírný poplatek, úschovna kol a zavazadel, bezbariérový vstup, čajovna, mikulovská vinotéka. Děti do 15 let v doprovodu rodičů zdarma, studenti s ISIC a Euro 26 sleva 50 Kč.


Předprodej: 2 dny za 350- Kč


název: Eurotrialog Mikulov

termín: 19. - 21.8.2011.

místo: Mikulov – amfiteátr, Dietrichsteinská hrobka


http:// www.eurotrialog.czRedakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice jazzisté.]