INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

FESTIVAL IBERICA NABÍZÍ TRADIČNÍ TVŮRČÍ DÍLNY I LETOS
30/5/2011 | Redakce JazzDdnes

FESTIVAL IBERICA NABÍZÍ TRADIČNÍ TVŮRČÍ DÍLNY I LETOS

Letošní, již osmý ročník španělské kultury Ibérica nabízí v Boskovicích vedle koncertů tradičně také tvůrčí flamenkové taneční a hudební dílny. Mezinárodní obsazení lektorských postů, neopakovatelná atmosféra boskovického zámku a jeho okolí i nadšení organizátorů nabízí vždy na sklonku prázdnin prostor pro setkání s lidmi, kteří sdílejí podobný zájem, a poskytuje příznivcům flamenka možnost prožít společně několik srpnových dní.
Letošní ročník nabízí tyto kurzy: flamenkový tanec pro začátečníky, středně pokročilé i pokročilé – Lucie Čellárové (ČR), Petry Šťastné (ČR) a Virginie Delgado (ESP). Posledně jmenovaná lektorka bude vyučovat rovněž taneční techniku bata de cola (tanec s vlečkou) a kastaněty. Ibérica 2011 přivítá také dva nové lektory: charismatická Irene Álvarez, původem ze Sevilly, je nejen skvělou tanečnicí, ale i vynikající taneční pedagožkou. Svoje bohaté znalosti bude předávat jak v tanečních flamenkových dílnách, tak i v teoretické rovině na semináři zaměřeném na historii a vývoj flamenka i jednotlivých flamenkových stylů.
Druhým milým hostem Ibériky 2011 bude kytarista Alexander Gavilán. Žák legendárního Paca Peni v současné době vyučuje flamenkovou kytaru na konzervatoři v Rotterdamu. Jeho výuka bude zaměřená především na doprovod flamenkového tance a zpěvu.
Novinkou jsou kurzy oblíbeného kolumbijského lektora Alvaro Vargas Floreze, jenž bude na letošní Ibérice vyučovat nejen salsu, ale i argentinské tango. V kurzu tanga je ideální účast s partnerem, ale ani jednotlivci nemusí mít obavy – metoda výuky je flexibilní a počítá i s touto variantou.
Své flamenkové zkušenosti nabídnou během konání dílen i Stano a Matúš Kohútkovi. Kytarista Stano Kohútek se ujme flamenkové třídy kytarových začátečníků, Matúš Kohútek osvětlí compás a techniku hry na cajón.
Kurzy jsou rozprostřeny do 5 dnů – od úterý 16. do soboty 20. srpna. Vyvrcholením tvůrčích dílen se stane - jako každý rok – sobotní závěrečná společná fiesta v zámeckém skleníku, kde všichni účastníci zakusí atmosféru společně prožitých chvil s flamenkem.Návštěvníci festivalu IBÉRICA se mohou každoročně těšit na temperamentní španělskou hudbu v podání talentovaných muzikantů, strhující vystoupení flamenkových tanečnic a tanečníků, hudební a taneční tvůrčí dílny - stejně jako i na rozmanité doprovodné aktivity jakými jsou např. výstavy španělských umělců, ukázky ze španělské kinematografie či degustace španělských vín a delikates.
Brány festivalu jsou otevřené všem zájemcům o španělskou kulturu a jeho umělecká hodnota je díky všem umělcům, kteří přijímají pozvání na festival Ibérica, velmi vysoká. Každý z ročníků je něčím výjimečný a zcela neopakovatelný.

Festival pořádá IBERICA SPORT&ART, o.s, Gajdošova 16, 615 00 Brno.


Více informací o festivalu a dílnách najdete na:
http://www.iberica.cz


V případě dotazů ohledně festivalu a kurzů se obracejte na martina@jazzdnes.cz

Redakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice různá umění.]