INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Špičkový jazz opět na podzim (nejen) v Plzni
24/10/2011 | Redakce JazzDnes

Špičkový jazz opět na podzim (nejen) v Plzni

Už po devatenácté se Plzeňsko stane dějištěm jazzového festivalu Jazz bez hranic. Za ta léta se na podiích v Klatovech, Domažlicích, Rokycanech, německém Schonsee, ale hlavně v Plzni vystřídala zvučná jména tradičního, swingového i moderního jazzu. Za všechny jmenujme například Chris Barber and His Jazz Band, multiinstrumentalistu a showmana Jamese Morrisona, evropskou legendu Dutch Swing College Band nebo bezkonkurenční vokální těleso Take 6. Činnost organizace Jazz Bez Hranic, která se neomezuje jen na festival, ale působí celoročně, zcela určitě přispěla Plzni k titulu Evropské hlavní město kultury 2015, neboť se na koncertech pořádaných těmito nadšenci vystřídali hudebníci ze všech zemí Evropy a také ze zámoří (USA, Kanada, Brazílie, Austrálie, …).
Největší událostí letošního ročníku bude koncert vynikající švédské vokální skupiny The Real Group. . Jedná se o profesionální „a capella“ skupinu, která je jedním z nejuznávanějších vokálních souborů na světě. Repertoár je složen především z jazzové muziky, která se někdy přiklání k folku a world music, mnohdy i k popu. Skupina má za sebou několik turné se symfonickými orchestry, na kterých spolupracovali s takovými osobnostmi, jako jsou např. Barbara Hendricks, Povel Ramel, Toots Thielemans, Lill Lindfors. Dodnes je jejich sólistkou Anni-Frid Lyngstad ze světoznámé kapely ABBA. Koncert The Real Group – poprvé v České republice – se bude konat 5. listopadu v Divadle J. K. Tyla v Plzni!

I příznivci tradičního jazzu a swingu si přijdou na své. Miskolc Dixieland Band patří bezesporu ke špičce evropského tradicionálu. Repertoár kombinuje známe dixielandové hity a jazzové standardy s vlastní verzí pojetí stylu, což se projeví unikátním soundem kapely. Společně s „domácí“ kapelou Pilsner Jazz Band uspořádají večer plný veselé dixielandové a swingové hudby 3. listopadu v klubu Buena Vista v Plzni. O den později, 4. listopadu , zahraje Miskolc Dixieland Band v Klatovech, společně s klatovským Jazz Nonetem.
Dále se fandové do jazzu mohou těšit na fantastického izraelského saxofonistu Borise Gammera a další zahraniční i české muzikanty. Dohromady vystoupí 17 kapel a připraven je i doprovodný program.
Více nahttp://www.jazzbezhranic.com

Redakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice jazzisté.]