INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

49. SLÁNSKÉ JAZZOVÉ DNY
4/11/2015 | Petr Mikšovič

Ve dnech 20. – 22. listopadu 2015 se královským městem Slaný rozezní Slánské jazzové dny. Už čtyřicáté deváté! Dva hlavní večery v Městském centru Grand, po nich následující jamy pro ty, kteří by stále neměli dost, a nedělní závěrečný koncert v kapli Vlastivědného muzea ve Slaném.

49. SLÁNSKÉ JAZZOVÉ DNYPáteční večer v přísálí zahájí ZDEŇKOVÁ - ZDENĚK - JANOUŠEK TRIO. Nejstarším členem tohoto orchestru je pianista a skladatel Zdeněk Zdeněk, zakladatel někdejší jazzové skupiny Naima a doprovazeč Vlasty Průchové. Zpěvačkou a kytaristkou tria je mladá písničkářka Markéta Zdeňková a trombonistou Štěpán Janoušek. V tomto uskupení hrají především jazzové standardy a vlastní kompozice.
Celým, festivalem nás opět provede Jaromír „Jerry“ Žák, který jako první na hlavním podiu přivítá ZUZANA LAPČÍKOVÁ KVINTET. Seskupení, které účinkuje od roku 2007 ve složení Zuzana Lapšíková – zpěv, cimbál, Josef Fečo – kontrabas, Kamil Slezák – bicí, Ondrej Krajňák – klavír, Rostislav Fraš – saxofon, realizuje repertoár, který vychází z inspirací moravskou lidovou hudbou doplněných o přístupy z hudby soudobé a jazzu. Po klidném začátku jeviště obsadí AFROPEAN PROJECT, ve kterém se sešli hudebníci Gert Kilianz Francie - balafon, steelpan, derbouka, krins, Janosch Pangritz-Kilian z Německa – bicí, debrouka a Vítek Kristan z České republiky – piano, krins. Můžete se těšit na vkusnou a nápaditou kombinaci afrických a indických rytmů, melodií a forem s vlivy jazzu, funku a etna při využití afrického balafonu a steelpanu z Karibiku a dalších netradičních nástrojů. Na Slánských jazzových dnech nesmí chybět ani big band a v letošním roce to bude PRAŽSKÝ BIG BAND MILANA SVOBODY, který letos slaví již 40 let své existence. Věnuje se výhradně interpretaci vlastních originálních kompozic a disponuje tak zcela charakteristickým zvukem. V Restauraci na Střelnici nás poté čeká harmonikář CHARLIE SLAVÍK FEAT. HOT SISTERS, které si slánské publikum oblíbilo pro jejich energický zpěv již při vystoupení v kapli na festivalu v roce 2013.

LIBERECKÝ DIXIELAND OLD STARS bude návštěvníky vítat při příchodu na sobotní večer v Grandu. Kapela založená již v roce 1958 se věnuje tradičnímu jazzu a v současné době hraje především ve složení Gustav Bernard - trombón a foukací klavifon, Jiří Munzar - trubka a zpěv, Miroslav Dědek - klarinet, Adolf Štrejl - klarinet, saxofon, zpěv, Pepa Vaniš - piano, Ladislav Třmínek - banjo, kytara, Tomáš Nezdara - baskytara, Jiří Maršík - bicí, zpěv, Gábina Hradecká – zpěv.
Zahájení na hlavním podiu obstará FELIX SLOVÁČEK SWING BAND. Kapelníka asi není třeba představovat, a tak jen doplníme, že toto těleso je tvořené šesti špičkovými jazzovými a dixielandovými hráči (klarinet, trubka, trombon, kontrabas, bicí a klavír) pod vedením Felixe Slováčka (klarinet a saxofon) a hlavní repertoár tvoří hudba ve stylu swingu a dixielandu. Následovat bude MARCEL FLEMR BAND FEAT. DEDE PRIEST. Bluesový kytarista a zpěvák Marcel Flemr, který patří mezi nejpřesvědčivější hvězdy mladé české bluesové generace, vystoupí se svou skvělou kapelou (čtyřčleným projektem v sestavě Marcel Flemr - kytara, zpěv, Tomáš Homuta - hammond organ, piano, Milan Schmidt – bass, Jan Chalupa – bicí) a představí fenomenální americkou zpěvačku Dede Priest, která ve svém zpěvu nejčastěji vychází z blues, soulu, gospelu a jazzu. Závěr druhého hlavního večera jistě roztančí kapela VOILA! & HOT SISTERS, slánskému publiku známá frontmanka Zdenka Trvalcová, kapela Voila! a jejich hudební koktejl s příchutěmi chansonu, swingu, reggae, jazzu, twistu, popu i hip-hopu, ke kterému se přidají sestry Lamošovy. I přestože bychom kapelu BEDŘICH A ZOUFALCI těžko přiřadili k některému jazzovému žánru, jejich vystoupení na 47. Slánských jazzových dnech se setkalo s velkým úspěchem u publika, můžeme je tedy na letošním závěrečném jamu potkat znovu.
Atmosféra předjubilejních Slánských jazzových dnů dozní v nedělní kapli prostřednictvím MARTA KLOUČKOVÁ JAZZ PROJECT. Zpěvačka Marta Kloučková, která vystupuje na české klubové scéně a na tuzemských i zahraničních festivalech, mimo jiné také s vokálním sextetem Skety, se tentokráte představí s vlastním jazzovým kvartetem, ve kterém ji doprovodí pianisté Iva Korgerová či Tomáš Jochmann, kontrabasista Jan Fečo a bubeník Marek Urbánek. V jejich podání budete moci slyšet jazzové standardy, soul-jazzové písně i vlastní tvorbu.
Více informací naleznete na www.jazzclubslany.cz Předprodej vstupenek bude probíhat od 1. listopadu v Městském kině a prodejně Hippo Store ve Slaném. Rezervace lístků je možná také prostřednictvím emailu rezervace@jazzclubslany.cz

[Zpět na přehled článků v rubrice JAZZOVÝ SERVIS.]