INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat
Vyhledávání:

OSOBNOSTI jazzisté

Zobrazeno: 321 - 330 z 350

6/9/2002
V době, kdy lze každé kapele lehce přidělit nálepku jazz, pop nebo rock, zůstává skupina Jablkoň jednou z mála, u které se musejí recenzenti opět smířit s nálepkou naprosto nezařaditelná či pokaždé úplně jiná.
1/7/2002
Peter Lipa má svědomí 9 alb sólových, dále pak kaskádu participací a kompilací. Počin poslední je datován rokem výroby 2001 a přízvisko má vpravdě výstižné – „…V najlepších rokoch“. Jeho pěvecké radosti obohatily nespočet festivalů a klubů tuzemských i zahraničních, jeho jméno a um patřily do mnoha významných uskupení naší jazz´a´bluesové scény. Pokud chcete vědět co chystá dále, čtete následující rozhovor Michala Wondreyse.....
9/5/2002
Po poslechu nového alba zpěvačky a klavíristky Idy Kelarové pochopíte, že i smutek může být krásný. Až Vám někdy bude smutno neutíkejte od toho smutku a prožijte si jeho sílu a hloubku. Emoce, smutek, láska a víra jsou na něm uloženy v mnoha vrstvách.
28/4/2002
Jazz je hudba, která vyžaduje hraní a poslouchání „tady a teď„. Je to hudba „živá„, jejíž nejvlastnější smysl spočívá v hraní na koncertech, v jejím aktuálním zakoušení. V kulturním životě Brna zela v tomto ohledu mezera. Živého jazzu bylo vzhledem k velikosti a významu města povážlivě málo. V poslední době se začíná blýskat na lepší časy. Jednou z jazzových iniciativ je mezinárodní festival JazzfestBrno.
5/2/2002
Wynton Marsalis je nejdokonalejąí a nejoslavovanějąí jazzový umělec a skladatel své generace. Navíc se také proslavil svým hráčským uměním v oblasti váľné hudby. Pan Marsalis pomohl svými briliantními vystoupeními, nahrávkami a kompozicemi protlačit jazz do čela americké kultury. Neméně k tomu přispěl i svým pedagogickým úsilím a schopnostmi na pozici uměleckého vedoucího světové jazzové organizace Jazz at Lincoln Center (J@LC). Prominentní Marsalisovo postavení v kulturních a uměleckých oblastech bylo posíleno v dubnu 1997, kdy jako první jazzový umělec obdrľel prestiľní Pulitzerovu cenu za svou práci Blood on the Fields.
2/7/2002
Jakub Litoš, patnáctiletý jazzový skladatel a klavírista není na jazzové scéně zase až tak moc nová tvář. Na klavír hraje od svých čtyř let a v šesti letech začal skládat své vlastní skladby... Jeho stručné představení čtěte dále
4/6/2002
V pondělí 20. května 2002 se v Kongresovém centru ALDIS Hradec Králové uskutečnil další z koncertů stejnojmenného bigbandu, který od dostavění centra má zde svůj domov. Od založení kapela pořádá pravidelně jarní a vánoční koncerty. Těch vánočních bylo o něco málo víc. Ten letošní, stejně jako všechny předcházející, měl také, kromě bigbandu, jeho zpěváků a sólistů, hosty, z řady profesionálních muzikantů.
1/5/2002
V neděli 5. května se v Lucerna Music Baru uskuteční koncert nazvaný Cenění Karla Velebného. V jeho průběhu budou oceněni dva pozoruhodní vokalisté Vlasta Průchová a Dan Bárta. Talentu představitelů dvou rozdílných muzikantských generací tak vzdají hold spolupořadatelské organizace AghaRTA Jazz Centrum a AB Studio a vyhlašovatel akce Český hudební fond o. p. s.
20/3/2002
Angličan George Haslam je takový hudební cestovatel. Se svým barytonsaxofonem a tarogátem (což je dřevěný plátkový nástroj balkánského původu, podobný klarinetu) už skoro dvacet let cestuje po různých koutech světa a dopřává si potěšení jazzové i zcela volné improvizace s místními muzikanty.
28/1/2002
Na pátém albu drľitelky GRAMMY za nejlepąí jazzový vokální projev se objevuje smyslná kolekce romantických balad a písní v rytmu bossa-nova. Londýnský symfonický orchestr pod vedením legendárního německého skladatele a aranľéra Clause Ogermana spolu s poutavým pěveckým projevem Diany Krall vytvořili album, které pro samotnou Krall znamená naplnění jejich snů.
STRÁNKOVÁNÍ: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35