INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat
Vyhledávání:

JAZZ OVLIVŇUJE alternativa

Zobrazeno: 101 - 107 z 107

1/2/2002
Zájem ECM Records o hudbu severu je dobře známý. Téměř od počátku své existence, od alba "Afric Pepperbird" kvarteta Jana Garbarka, prosazuje vydavatelství novou hudbu Skandinávie a pomáhá na svět kompozicím mnoha autorů a interpretů ze severských zemí. Od roku 2000 můľeme i v naąich krajích sledovat daląí vlivy a směry nové hudby severu. ECM Records přibrala do své mezinárodní distribuce originální norský label RUNE GRAMMOFON.
11/10/2001
Koncert alternativní polské kapely v rámci Festivalu ETNO Brno 2001 pořádán klubem Alterna přinesl posluchačům v Divadle Husa na provázku výjimečné zážitky.
6/9/2001
Legendární cikánská dechovka z Makedonie. Jejich hudba je razantní směsí mohutných zvuků dechových nástrojů, turecko bulharských rytmů včetně charakteristických asymetrických taktů a východních sol, která jsou zároveň mistrovská, brilantní i divoká.
21/5/2000
Středoevropský soubor Bandha je jediným svého druhu v České republice, jehož projev se pohybuje na pomezí jazzu a etnické bengálské hudby. Soubor hraje skladby vlastní i předních bengálských a indických autorů ve zcela netradičním obsazení: zpěv, klavír, mandolína, bicí
2/1/2002
Marsyas, Blues Band Petra Lipy, ASPM, Blues Session - to jsou některá z hudebních stanovišť, která tento český zpěvák, kytarista a skladatel za svůj život navšívil.
27/9/2001
Quakvarteto je zdrojem hudebních půvabů hned několika druhů. Atmosféra, kterou kolem sebe tento soubor vynikajících interpretů a zároveň tvůrčích hudebníků šíří, je stejně tak sváteční jako osvěžující.
30/11/2000
Ida Kelarová je bezesporu významnou uměleckou osobností, která výrazně reprezentuje svébytnou hudebnost romského etnika. Svými skladbami a úpravami tradičních romských písní posouvá romský folklór k novým formám, inspiruje se hudebními prvky jiných žánrů, například jazzu či jiných etnických kultur.
STRÁNKOVÁNÍ: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11